21.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Sabinov 2:1

Haniska: Suchý - Gorej, Beck, Cicman (59.Borovský), Molnár, Klimek, Kolbas, Pekár, Gallo, Majerník, Hrubovčák (73.Novotný)

Sabinov: Huba - Sochovič, Futej (90.Čekan), Popovec, Lapoš, Vranko (80.Dedina), Bašista, Andraščík, Denega (64.Ľ.Kolpák), Dlugoš, P.Kolpák

góly: 2.Pekár, 90+.Pekár(11m) - 80.Futej
ŽK: Molnár, Klimek, Hrubovčák - Denega
rozhodovali: Anguš, Jancura, Drenko, Slebodník
divákov: 200

V 21.kole zavítal do Hanisky o záchranu bojujúci celok Sabinova. Raketový vstup do zápasu mali domáci, ktorý šli do vedenia už v 2.minúte, keď center Majerníka našiel hlavu Pekára a ten sa zblízka nemýlil, 1:0. Haniska sa snažila v nasledujúcich momentoch o navýšenie skóre, ale rovnakému zakončeniu Pekára z 10.minúty zabránil dobrým zákrokom hosťujúci gólman Huba. Od tohto momentu začali mať viac z hry Sabinovčania, mali loptu viac na kopačkách a snažili sa hrať kombinačný futbal. V 13.minúte sa prezentoval strelou z diaľky hosťujúci Denega, avšak Suchý loptu s prehľadom kryl. O dve minúty sa snažil hlavou zakončiť Pekár, ale tentoraz mieril nepresne. V 18.minúte ušiel Molnárovi po krídle hosťujúci Denega, a jeho prudkú strelu vytesnal Suchý bravúrne na roh. Po následnom rohu opäť raz bravúrne zakročil Suchý proti strele hosťujúceho mužstva. V týchto momentoch tak brankár Hanisky uchránil domácich od dvoch istých gólov. V 25.minúte po rohu Hanisky sa dostala lopta k nabiehajúcemu Klimekovi, ale ten mieril len vedľa brány. V 38.minúte prihral v pokutovom území Kolbas šikovnou pätičkou Majerníkovi, ale ten z uhla mieril len vedľa brány. Prvý polčas tak na strely a príležitosti bol vyrovnaný, ale domáci boli v tesnom jednogólovom vedení. V 50.minúte faulovala obrana hostí Galla na kraji pri pokutovom území, a po následnom priamom kope zakončil hlavou Cicman tesne vedľa brány. V 55.minúte dlhý center domácich do pokutového územia predĺžil hlavou Pekár, a Majerník poslal loptu z voleja padáčikom tesne nad brvno brány Sabinova. V 59.minúte sa bez cudzieho zavinenia zranil domáci Cicman a od tohto momentu akoby obrana Hanisky stratila pokoj a rozvahu pri zakladaní akcií a hostia sa postupne v aktivite a príležitostiach dostávali na koňa. V 66.minúte po rohu Sabinova opäť zakročil pohotový Suchý a v 70.minúte napálil loptu z blízka hosťujúci Lapoš vysoko do nebies. V 76.minúte po akcii Lapoša nedočiahol na dobrú loptu Vranko a gól hostí v týchto momentoch visel na vlásku. V 80.minúte sa po súboji Klimeka s Vrankom zranil hosťujúci strelec, a po nasledujúcej štandardke hostia skórovali. Center do pokutového územia odvrátila obrana Hanisky, lopta sa však po zblokovanej strele Dedinu dostala k Futejovi, a ten prudkým zakončením z uhla vyrovnal, 1:1. Gól domácu Hanisku prebral a začalo sa dobíjanie brány Sabinova. V zostávajúcich desiatich minútach sa dostala Haniska k šiestim rohovým kopom, a po jednom z nich nebezpečne hlavičkoval Gorej, ale brankár Huba reflexívne zasiahol. Keď sa už zdalo že sa body budú deliť, po poslednom rohu v nadstavenom čase zahrali hostia v pokutovom území rukou a nariadenú penaltu Pekár premenil, 2:1. Haniska tak po bezduchom výkone dosiahla víťazstvo aj tri body, hoci hostia by si za výkon, bojovnosť a celozápasovú snahu zaslúžili minimálne bod. Verím, že mužstvo Hanisky pristúpi k nasledujúcemu zápasu s V.Tatrami zodpovednejšie a s väčším nasadením, pretože pasivita a až príliš profesorský prístup, aký predviedli v zápase so Sabinovom, sa im môže ľahko vypomstiť...

autor: Ing.Milan Bačo