20.kolo - FK Haniska - MŠK Spišské Podhradie 3:2

10.04.2012 11:02

3:2 (2:2)

naša zostava: Suchý - Leško, Horváth, Zajac, Plačintár - Majoroš Gabriel (80.Stoľár), Slicho, Majoroš Marcel, Klimek (44.Gorej), Palenčár - Majerník

Spišské Podhradie: Franko - Gonda, Mišenčík, Sýkora (65.Dolný), Maliňák (80.Hritz David), Papcun, Kočik, Minďák, Hritz Rob., Hritz Richard, Zavacký R.

Súboj so Spišským Podhradím sľuboval kvalitné stretnutie, nakoľko sme mali hosťom čo vracať po jesennej prehre. Úvodná územná prevaha Hanisky bola zatienená náhodným gólom hostí v 7. minúte. Po dlhom nákope smerom dopredu prepadla obrana Hanisky, hráč hostí Kočik prehodil aj bezmocného Suchého a loptu, smerujúcu mimo brány, v poslednom momente dobehol a dopravil do siete. Veľký podiel spoluúčasti na tomto góle mal aj vietor, ktoré malo Podhradie prvý polčas v chrbte. Haniska hrala zakríknuto a šokovane po góle, pričom hostia hrozili. V 17.minúte nebezpečne strieľal hosťujúci Sýkora, ktorý len tesne minul bránu. Vyrovnanie priniesla 25.minúta, kedy po štandardke najlepšie vyskočil Klimek a pohodlne zblízka skóroval, 1:1. Hostia nás však šokovali opäť, keď v 31.minúte fauloval unikajúceho útočníka hostí brankár Suchý a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Maliňák a Spišské Podhradie opäť viedlo, 1:2. Vyrovnanie však prišlo z našej strany veľmi skoro, keď strelu Marcela Majoroša z 30tich metrov brankár hostí Franko neudržal, a tá sa dokotúľala do siete, 2:2. Vyslovene šok sme zažili v 39.minúte,kedy po faule na Majerníka dostal práve faulovaný Majerník druhú žltú kartu a musel sa porúčať pod sprchy. Oslabení a za vyrovnaného stavu sme tak nastupovali do druhého polčasu. Haniska sa však vnútorne zomkla a naplno prejavilo svoju technickú, hernú a psychickú vyspelosť. Od začiatku druhého dejstva neustále tlačila, útočila a vytvárala si sľubné šance. V 53.minúte zahrával priamy kop Marcel Majoroš, a brankár hostí len očami vytlačil loptu mimo brány. Dočkali sme sa v 63.minúte, keď sa po centri do šestnástky hostí najlepšie zorientoval Horváth a zblízka bombou skóroval, 3:2. Do konca zápasu sme boli aj naďalej aktívnejší, hrali sme futbal a nepustili hostí k ničomu. Po stretnutí prepukla veľká radosť v tábore Hanisky, nakoľko aj v početnej nevýhode sme opäž raz predviedli hru a výkon, ktorý nás zdobí už niekoľko sezón. Hráčom patrí veľké ďakujem a už sa všetci tešíme na najbližší zápas, kedy cestujeme na "horúcu" pôdu nováčika z Bardejovskej Novej Vsi.