2.kolo - TJ FK Vyšné Opátske - FK Haniska 2:2

Haniska: Fedor - Šipoš, Gorej, Horváth, Sučák (69.Borovský) - Molnár (90.Hrubovčák), Beck, Kolbas, Majerník, Pástor (85.Novotný) - Pekár

V.Opátske: Pella - Kudlata, Hudák, Majný, Schnurer (45.Matyi), Vilčko, P.Angelovič, Bandžuch, M.Angelovič, Kočiš, Maďarik (64.Seman)

góly: 72.Seman, 80.Bandžuch - 19.Horváth, 38.Pekár
ŽK: Seman, Bandžuch - Molnár, Majerník
rozhodovali: Ištoňa, Drenko, Béreš, Škody
divákov: 500

Približne 500 divákov videlo v stredu podvečer slušný zápas s dramatickou futbalovou zápletkou. Domáce Opátske začalo miernym tlakom, z ktorého však gól nezišiel a tak v prvom polčase úradovala Haniska. Ako som už spomínal, domáci začali náporom a už v 3.minúte mal šancu Hudák, ktorý v čistej príležitosti prestrelil. Haniska si z tohto momentu nezobrala ponaučenie a v 8.minúte mal ďalšiu šancu obranca Majný. Na hranici 16-tky sa dostal k odrazenej lopte a jeho strela len tesne minula Fedorovu bránu. V 19.minúte udrela Haniska. Rohový kop Šipoša našiel v pokutovom území Kolbasa, ten svoju šancu nepremenil a k odrazenej lopte sa dostal hosťujúci Horváth. Loptu si spracoval a krásnym technickým kopom nedal šancu domácemu gólmanovi Pellovi, 0:1. V 23.minúte to bola opäť Haniska, ktorá hrozila, ale Pekárova hlavička z vnútra pokutového územia minula bránu. Po tomto momente nastala malá chvíľka ticha a až v 35.minúte sme sa dočkali ďalšieho zaujímavého momentu, keď sa zopakoval moment z 8.minúty. Majný však opäť prestrelil a Haniska opäť udrela. O 3 minúty neskôr hráči Hanisky predviedli smrtiaci protiútok a po osi Majerník, Kolbas, Pekár padol druhý gól zápasu, 0:2. Polčas sa len dohrával a všetci sme boli v očakávaní, kto zvládne lepšie druhý polčas. Bohužiaľ to boli domáci, ktorí zvládli lepšie druhý polčas a aj koncovku zápasu. Zo začiatku sa nedialo nič, čo by stálo za zmienku. Až 60.minúta priniesla prvú vážnejšiu situáciu. Po priamom kope Vilčka sa dostal k zakončeniu hlavou domáci Bandžuch, no Fedor reflexívnym zákrokom zneškodnil túto príležitosť. O 6.minút neskôr sa prebudila aj Haniska a po nakopnutej lopte sklepával Pekár Majerníkovi, ten vyslal prudkú strelu, ktorá však tesne minula domácu bránu. V 72.minúte sme sa dočkali prvého gólu domácich, keď po nakopnutej lopte chybovala obrana hostí a Seman nemal problém skórovať do prázdnej brány. V 80.minúte to boli opäť domáci, ktorí zmenili skóre a bolo vyrovnané. Center z pravej strany úspešne zúžitkoval Bandžuch a dal tak domácim fanúšikom dôvod na radosť. Keď už sa zdalo, že hlavný rozhodca odpíska férový zápas urobil radikálnu chybu. V 85.minúte mal možnosť Majerník pokračovať sám na bránu, ale z nepochopiteľných dôvodov prerušil arbiter hru a tak zmaril možnosť Haniske, ktorá sa z posledných síl snažila strhnúť zápas na svoju stranu. Bohužiaľ sa už nedozvieme, ako by to skončilo a tak sa zrodil remízový rezultát 2:2. Pri pohľade na priebeh zápasu je tento výsledok viacmenej zaslúžený, no Haniska si nemôže v tejto súťaži dovoliť strácať dvojgólové vedenie po prvom polčase.

autor: Ing. Štefan Sopko