2.kolo - MFK Košice Krásna - FK Haniska 0:2

naša zostava: Suchý - Plačintár, Horváth, Šipoš, Klimek, Zajac V., Majoroš M., Palenčár (87.Papuga), Majoroš G. (87.Buzoga), Slicho, Horňák P.,

Krásna: Tkáč - Sinčák, Grac, Varga, Pačut, Boda (79.Demko), Ondrejčo, Hegeduš, Janošík (60.Kunca), Mačaj, Macák

góly: 20.Horňák P., 51. Slicho (11m)
rozhodovali: Čech-Špirek, Holp, Kunst, Ivanov
divákov: 190 ? (minimalne 350)

V dohrávanom druhom kole IV.ligy cestovalo mužstvo Hanisky do neďalekej Krásnej, kde si chcelo proti poslednému mužstvu tabuľky napraviť pošramotenú povesť z posledných dvoch stretnutí. Od úvodných minút sme boli svedkami priemerného futbalového stretnutia, s množstvom nepresneností na obidvoch stranách. Loptu však na kopačkách mali častejšie hráči Hanisky a postupom času sa dostávali aj k ohrozeniu domácej brány. V 8.minúte vystrelil zo strednej vzdialenosti Slicho, avšak strela šla mimo brány. O dve minúty neskôr sa ocitol v gólovej šanci Palenčár, ale jeho strela zblízka minula svoj cieľ. Problémy obrane Krásnej robil nový útočník Hanisky, Patrik Horňák. Debut v novom drese mu vyšiel na výbornú, keď sa v 20minúte prezentoval nechytateľnou strelou spoza šestnástky, na ktorú bol domáci gólman Tkáč prikrátky, 0:1. Gól priniesol hráčom Hanisky pokoj na kopačky a začali kontrolovať priebeh stretnutia,ale pozorná obrana Krásnej ich však do vyloženejších šancí nepustila. V 30.minúte zabránil domácim v skórovaní brankár Suchý, ktorý chybu obrany Hanisky napravil pohotovým vybehnutím. V samotnom závere prvého polčasu mala Haniska veľkú príležitosť, ale skóre sa nemenilo. Prízemný center Gabriela Majoroša našiel v pokutovom území Horňáka, ale ten zoči-voči brankárovi zakončil málo razantnou strelou. Do druhého polčasu nastúpili hráči Krásnej odhodlaní niečo urobiť s výsledkom, ale ich bojovnosť hraničila s premotivovanosťou. Po chybe domácej obrany unikal hosťujúci Horňák a kapitán Krásnej Grac ho dokázal zastaviť len za cenu faulu, ku ktorému pridal inzultáciu hráča Hanisky, a to všetko vo vlastnom pokutovom území. Od hlavného rozhodcu inkasoval červenú kartu, čím svoj celok značne oslabil, a hostia mali výhodu pokutového kopu. K exekúcii sa podujal Slicho, ktorý pohodlne skóroval, 0:2. Domáci sa aj v oslabení snažili tvoriť, ale márne. V 60.minúte pohrozil z priameho kopu bývalý hráč Hanisky, Varga, ale jeho pokus mieril nad bránu. Veľkú šancu Hanisky na zvýšenie vedenia nevyužil v 73.minúte Palenčár, ktorý po skvelom vysunutí od Horňáka šiel sám na brankára Krásnej, ktorého dokázal obísť, ale z uhla zakončil len do bočnej siete. Do konca stretnutia sa zápas už len prakticky dohrával a po záverečnom hvizde si hráči Hanisky pripísali dôležité 3 body zo súperovho ihriska. Domáca Krásna si na prvé body v sezóne bude musieť ešte počkať. Jedno derby sa skončilo, ale už najbližšiu nedeľu, 2.9.2012, cestuje Haniska do Barce a zápas sľubuje kvalitné stretnutie, na ktoré Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Milan Bačo