03.08.2011 19:59

2:1 (1:1)

naša mužstvo: Kobr - Bilišňanský, Gorej, Zajac (Varga), Beck - Michal Molnár (Papuga), Slicho, Marcel Majoroš, Gabriel Majoroš (Horváth) - Majerník, Slavomír Molnár

naše góly: Michal Molnár, Slavomír Molnár

Prvý domáci zápas v najvyššej regionálnej súťaži sme odohrali netradične v stredu, kedy sme na našom ihrisku privítali mužstvo Svidníka. Od začiatku stretnutia bol z oboch strán produkovaný kvalitný, behavý futbal, s množstvom osobných súbojov. Úvodné minúty sa niesli v územnej prevahe Hanisky, avšak žiadnu vyloženú šancu si naše mužstvo nevypracovalo. V 13.minúte sa ukázala zohratosť bratov Molnárovcov, kedy Slavomír prihrávkou za chrbát hosťujúcej obrany vysunul brata Michala, ktorý nádhernou krížnou strelou nedal šancu brankárovi Svidníka, 1:0. Náš priamy kop o niekoľko minút neskôr skončil tesne nad bránkou, a rožky začali pomaly vystrkovať aj hostia. Svojou umnou a postupnou hrou sa pomaly dostávali na dostrel našej "svätyne". Ich priamy kop v 29.minúte obrana Hanisky zneškodnila, ale v 32.minúte už taká bezchybná nebola. Po autovom vhadzovaní ostal v našej šestnástke nepokrytý hráč hostí Vyravec a ten nemal problém zakončiť, 1:1. Do prestávky sa hra prelínala z jednej strany na druhú, ale bez väčšieho vzruchu. Po zmene strán v 48.minúte sa stredom poľa preštrikoval Slicho, prihrávkou po zemi za obranu hostí vysunul Slavomíra Molnára, ktorý zabojoval a dopravil loptu do siete, 2:1. Od tohto momentu hostia na niekoľko desiatok minút herne odišli, a začala sa naša séria nepremenených príležitostí. V 52.minúte priamy kop Gabriela Majoroša šiel tesne vedľa ždre, o pár minút strela jeho brata Marcela Majoroša spoza šestnástky mierila nad brvno. Zázračný zákrok predviedol brankár Svidníka Jánošík, ktorý hlavičku Majerníka na prekvapenie všetkých v 58.minúte vyrazil. V záverečných minútach sa k slovu dostali aj hostia, ale ich niekoľko náznakov šancí a dve štandardné situácie neohrozili nášho gólmana. Po záverečnom hvizde prepukla radosť, nakoľko mužstvo FK Haniska zaznamenalo v súťaži Majstrovstvá regiónu VsFZ svoje historicky prvé víťazstvo. V mene Fansu hráčom za bojovný a obetavý výkon Ďakujeme, a všetci sa už tešíme na nedeľné susedské derby v Krásnej, na ktoré Vás srdečne pozývam.