naša zostava: Suchý - Laczko, Gorej, Slicho, V.Horňák (89.Tereščík), Šipoš - Klimek, Pástor, Majoroš (70.P.Horňák), Matej (90+.Bilišňanský) - Pekár

Barca: Pangrác - Fabrici, Džogan, Šimko, Csáko (84.Hrubovčák) - Baltovič, Krakovský, Boda (76.Balogh), Valkučák (64.Varhoľák) - Ohman, Kandrik

gól: 56. Pekár
ŽK: Baltovič, Boda, Balogh - Laczko, Gorej, Pekár, Pástor, Šipoš
rozhodovali: Marcin, Drenko, Rumančík, Barvirčák
divákov: 250

Z dôvodu účasti Hanisky v 1.kole Slovnaft Cupu, sa stretnutie dohrávaného 2.kola IV.ligy hralo v netradičnom čase, v stredu. Derby stretnutie bolo do značnej miere poznačené silným vetrom, ktorý robil problémy obidvom mužstvám. Úvodné minúty priniesli viacero nepresností a propagačné strely na jednej aj druhej strane. V 5.minúte po rohovom kope Slicha sa lopta dostala k voľnému Majorošovi, ale ten z dobrej pozície mieril vysoko nad. V 10.minúte vystrašil gólmana Barce polostrelou z veľkého uhla Slicho a na opačnej strane sa prudkou strelou prezentoval kapitán domácich Krakovský, ale gólman Suchý jeho strelu kryl. V 22.minúte sa peknou strelou spoza 16-tky prezentoval Matej, ale lopta z jeho kopačky šla len vedľa brány. V 24.minúte podnikla Barca rýchly protiútok, ktorý zakončoval nepresnou krížnou strelou Baltovič. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu spálil v 40.minúte Matej, ktorý využil chybu gólmana Barce, a hoci z uhla, nestrieľal do prázdnej brány. V druhom polčase hrali s vetrom v chrbte domáci a to sa prejavilo aj na obraze hry. Haniska hrozila po rýchlych brejkoch a Barca sa snažila o nakopávané a strieľané lopty na bránu Hanisky. V 51.minúte zakončil rýchly únik Hanisky nepresnou strelou ex-Barčan Pástor. V 54.minúte mali domáci najväčšiu príležitosť skórovať. Prudká strela Krakovského, aj s prispením vetra skončila na brvne Suchého brány a odrazila sa pred bránkouvú čiaru. O dve minúty neskôr sa potvrdilo staré známe, "nedáš-dostaneš". Matej potiahol loptu, vysunul voľného Pekára, a ten hoc bol z uhla, krížnou prízemnou strelou k vzdialenejšej ždri otvoril skóre, 0:1. Domáca Barca od tohto momentu postupne viac otvárala hru a mohla aj skórovať. V 59.minúte centrovanú loptu Suchý len vyboxoval a nikým nekrytý Body namieril trestuhodne vedľa brány. V 72.minúte unikol domácej obrane Pástor s Matejom, a druhý menovaný zakončil akciu len propagačnou strelou vedľa brány. V 78.minúte sa prízemnou strelou prezentoval hráč domácich Ohman, ale Suchý bol pozorný. V 88.minúte sa po obrannom súboji zranil hráč Hanisky, Vladimír Horňák, ktorého museli odniesť z ihriska na nosidlách. Mierne zdržanie pomohlo viac Haniske, pričom Barca sa k záverečnému tlaku už nedostala. V stretnutí bohatom na množstvo osobných súbojov (rozhodca udelil 8 ŽK) boli diváci svedkami priemerného stretnutia, ktoré vyhralo mužstvo Hanisky. Rozhodla väčšia bojovnosť a odhodlanosť hráčov hostí, a aj kúsok futbalového šťastia. Už v najbližšom domácom stretnutí hostí Haniska mužstvo Sp. N. Vsi, ktoré v minulej sezóne zostúpilo z III.ligy. Zápas sľubuje kvalitné stretnutie, na ktoré Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo