19.kolo - FK Haniska - TJ Veľké Revištia 2:0

naša zostava: Fedor - Sučák, Gorej, Horváth, Plačintár - Molnár, Pástor (66.M.Majoroš), Beck, L.Majoroš (58.Šipoš) - Majerník, Pekár (88.Klimek)

V.Revištia: Ónody - Koscelník, Viňanský (80.Tokár), Praščák, Gomboš, Simčík, Forgáč (52.Bajus), Dargaj, Bátyi (80.Lukačko), Tomko, Doboš

góly: 78. Majerník, 90. Majerník
ŽK: -- Ónody, Simčík, Bajus
rozhodovali: Maličký, Fabíny, Novotný, Džubák
divákov: 250

V 19.kole IV.ligy Východ zavítal do Hanisky celok V.Revíšť. Pre domácich to bol prvý zápas na jar pred vlastnými fanúšikmi, pričom sľubný výkon z Opátskeho bol predzvesťou výborného zápasu. Hostia zápasom v Haniske začali 3-zápasovú púť na ihriskách súperov, a chceli určite bodovať, veď pred týždňom doma len bezgólovo remizovali so Sp.Podhradím. Úvodné minúty sa niesli viac v opatrnom duchu a na hosťoch bolo od prvých momentov badať jasný úmysel hry. Hlboká defenzíva, vysunutý hrotový útočník a rýchle brejky predznamenávali, že pre domácich to bude dobíjanie brány. V 5.minúte zaujala strela domáceho Majerníka, ktorá však mierila pozemi vedľa brány. V 12.minúte hostia predviedlli rýchly protiútok, na konci ktorého bol zákrok Fedora, ktorý strelu z uhla vytesnal na roh. V 19.minúte po priamom kope Becka zakončoval hlavičkou Ladislav Majoroš, ale málo razantne a navyše nepresne. O dve minúty neskôr ukázala Haniska rýchlu kombinačnú akciu na jeden dotyk, do ktorej sa zapojili Molnár, Pekár a na konci bola prudká strela Majerníka z hranice šestnástky tesne nad brvno. V 23.minúte dali o sebe vedieť aj hostia, keď opäť raz rýchlu akciu zakončil Simčík prízemnou strelou vedľa brány. V 28.minúte vyskočil na center Molnára najlepšie Pekár, predĺžil loptu na osamoteného L. Majoroša, ale ten zakončil veľmi nedôrazne. Hoci Haniska mala viac z hry, boli to hostia, ktorí mali najväčšiu šancu prvého polčasu. V 44.minúte stratil loptu v strede poľa Beck, lopty sa zmoznil hosťujúci Simčík a jeho presne mierenú strelu do brány vytesnal brankár Fedor do žrde. Úvodná desaťminútovka druhého polčasu sa niesla v znamení nepresností, kedy ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu. V 61.minúte zahral domáci Sučák rohový kop po nacvičenom signále so striedajúcim Šipošom, ktorý sa však uviedol len strelou nad. V 70.minúte hostia po rohovom kope pohrozili, kedy po skrumáži v pokutovom území a strele Revíšť vyrazil padajúcu loptu do siete smerom von brankár Fedor. V polovici druhého polčasu sa dostal na ihrisko aj Marcel Majoroš, ktorý vystriedal veľmi dobre hrajúceho Pástora. V 78.minúte sa Haniska predsa len dočkala gólu. Center Šipoša predĺžil Pekár na Majerníka na roh šestnástky, ktorý z otočky poslal nechytateľnu strelu pod brvno, 1:0. Nádherný futbalový moment posadil domácich na koňa a hostia zrazu otvorili obranu. V 87.minúte po krásnom vysunutí poza obrancov hostí zakončil Majerník nekompromisne, ale rozhodca odpískal tesný ofsajd. V poslednej minúte zápasu sa ešte raz presadil celý zápas oduševnene hrajúci Majerník, ktorý stečoval strelu Klimeka, 2:0. Haniska tak zaslúžene vyhrala a pripísala si na konto veľmi dôležité tri body. Už v sobotu pozývam všetkých fanúšikov na futbalový štadión do Spišskej Novej Vsi, kde naši chlapci odohrajú zápas 20.kola.

autor: Ing. Milan Bačo