19.kolo - FK Haniska - FK Spišská Nová Ves 2:1

Haniska: Fedor - Klimek (55.Gallo), Gorej, Cicman, Šipoš (69.Hrubovčák) - Horváth - Molnár, Kolbas, Beck - Majerník, Pekár (90.Novotný)

SNV: Gaborčík - Šoltés, Boroš, Dinis, Zekucia, Sedláček, Slejzák, Sirko, Kiššák (84.Dunajčan), Čekovský, Tomaščík (74.Lipták)

góly: 63.Pekár, 79.Kolbas - 53.Zekucia
ŽK: Gorej, Horváth, Majerník, Gallo - Boroš, Zekucia
rozhodovali: Ondrášek, Maliňák, Cuprák, Mriglot
divákov: 300

V 19.kole III.ligy Východ zavítal do Hanisky ambiciózny celok Spišskej Novej Vsi. Kvalita oboch mužstiev sľubovala výborný futbal, ale prvý polčas divákov veľmi nenadchol. V 3.minúte hlavičkoval po rohu nedôrazne Gorej a strela Klimeka z 13.minúty skončila stečovaná mimo priestoru brány. V 16.minúte po rohu Hanisky zakončoval prudko hlavou Cicman, ale opäť raz nepresne. Hostia sa dostali k slovu až po štvrťhodine. Po rohovom kope z 18.minúty zakončoval z uhla nepresne hosťujúci Šoltés. V 30.minúte vysunul presnou prihrávkou Majerník unikajúceho Kolbasa, ale ten z veľkého uhla zakončil len do bočnej siete. V 33.minúte sa prudkou, ale nepresnou strelou z diaľky prezentoval aj hosťujúci Čekovský a veľkú šancu nepremenil o minútu hosťujúci Kiššák, ktorý unikol popri kraji, a jeho prízemný center zneškodnil pohotovo Fedor v bráne Hanisky. V 41.minúte mali hostia šancu realizovať priamy kop spred 16tky, ale dobrú šancu zahodili strelou vysoko nad bránu. Prvé dejstvo tak prinieslo viac taktickú bitku, s minimom vyložených šancí na oboch stranách. V druhom polčase pohrozil v 47.minúte domáci Šipoš z priameho kopu, ale loptu zakrútil tesne nad spojnicu brány. V 53.minúte hostia predviedli rýchlu krídelnú akciu, centrovaná lopta sa po zmätku v obrane domácich dostala k nepokrytému Zekuciovi, a ten prudkou strelou otvoril skóre, 0:1. Gól priniesol zlepšenie hry, predovšetkým domáci zapli na vyššie obrátky, ale umne hrajúci hostia ich nepúšťali k zakončeniu. V 63.minúte zahrával Šipoš priamy kop z kraja pokutového územia. Jeho presný center našiel Pekára, ktorý sa zblízka hlavou nemýlil a vyrovnal, 1:1. V danej chvílu futbal mal to správne tempo a čakalo sa na moment, ktoré mužstvo strhne výhru na svoju stranu. V 79.minúte zahrával Kolbas priamy kop z väčšej vzdialenosti. Jeho prudký center preletel celým pokutovým územím, pred brankárom hostí Gaborčíkom lopta skočila a dopadla presne do siete, 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale únik Čekovského z 88.minúty zneškodnil v poslednej chvíli obranným zákrokom Molnár. Haniska si tak v náročnom súboji pripísala cenné tri body, hostia zo Spišskej Novej Vsi si za predvedený výkon minimálne bod zaslúžili, ale tentokrát im šťastena nepriala. Dovolím si vyzdvihnúť veľmi dobrý výkon hlavného rozhodcu pána Dušana Ondrášeka a rovnako aj ľudský prístup delegáta zápasu, pána Petra Mriglota. Kiežby takýchto ľudí v radoch VSfZ bolo viac.. Haniska na Veľkonočnú Nedeľu cestuje na horúcu pôdu do Sniny, kde bude zvádzať ďalší súboj o dôležité body.

autor: Ing. Milan Bačo