19.kolo - 1.HFC Humenné - FK Haniska 4:1

02.04.2012 08:35

4:1 (1:0)

naša zostava: Suchý - Leško, Horváth, Zajac, Plačintár - Palenčár (80.Papcún), Slicho, Ma.Majoroš, Beck (64.Stoľár), Klimek (73.Ga.Majoroš) - Majerník

Humenné: R.Bálint - Peter Šuľák, Bezeg,Hreško, Dysko - Jurov, Chudina (72.C.Vasiľ), Ljubarskij, Legdan (85.Voroňák) - Pavol Šuľák (79.Demčák), S.Karnaj

Súboj vedúceho celku tabuľky Humenného s nováčikom z Hanisky priniesol vysoko taktický, bojovný futbal. Domáci mali do zápasu raketový nástup a pokúšali sa o rýchly gól. To sa im nakoniec aj podarilo, keď v 5.minúte po prízemnom centri Karnaja zle zareagoval Suchý a loptu pohodlne dopravil do bránky Legdan, 1:0. Humenné hrozilo aj naďalej, ale do vyloženejších šancí sa ich hráči nedostávali. V 27.minúte zahrával priamy kop Ljubarskij, ale nenamieril presne. S prichádzajúcim záverom prvého dejstva sa hra viac vyrovnala, a do šancí sa dostala aj Haniska. Na sľubný center nedočiahol osamotený Majerník a v úplnom závere po prudkej strele Marcela Majoroša ukázal svoje kvality domáci brankár Bálint. Po zmene strán dokázali domáci opäť skórovať, keď v 46.minúte sa šikovne zbavil obrancu Karnaj a technickou strelou nedal Suchému šancu, 2:0. Haniska však zbrane nezložila a v 49.minúte znížila na 2:1. Po strane sa šikovne uvoľnil Plačintár a krásnou strelou k vzdialenejšej žrdi si pripísal prvý zápis v drese Hanisky. Od tohto gólu mala viac z hry Haniska, Humenné takticky a šikovne vyčkávalo. Zmeny v zoskupení hráčov a striedania dali našej hre veľmi útočný charakter. Spornou situáciou bola 71.minúta a faul v pokutovom území na Majerníka, ktorý hlavný rozhodca nechal nepovšimnutý. Sľubnou strelou sa prezenoval aj Stoľár, ale gólom to neskončilo. Prílišná snaha o vyrovnanie sa nám však vypomstila. V 88.minúte po strate lopty v strede zálohy zakončil svoj únik Karnaj presnou strelou, 3:1. Klinec do rakvy naším snahám dal v nadstavenom čase Voroňák, ktorý svoj únik zakončil chladnokrvne popod bezmocného Suchého, 4:1. Po individuálnych chybách niektorých hráčov Hanisky využilo ponúknuté šance Humenné a zaslúžene vyhralo. Najbližší zápas odohrá FK Haniska v domácom prostredí, kedy má čo odplácať mužstvu zo Spišského Podhradia.