18.kolo - TJ FK Vyšné Opátske - FK Haniska 2:0

naša zostava: Fedor - Plačintár, Horváth, Gorej, Sučák - Molnár (85.Palenčár), Pástor (74.Marcel Majoroš), Beck, L.Majoroš (63.Klimek) - Majerník - Pekár

V.Opátske: Riemer - Sciranka, Šosták, Vlčko, P.Angelovič (46.V.Horňák), Seman (84.Čegin), Bandžuch, Turczyk, Steininger, Popovič, Maďarik (61.Ma.Angelovič)

góly: 21.Bandžuch, 81. Ma.Angelovič
ŽK: Sciranka, Seman, Turczyk, Popovič - Gorej
rozhodovali: Marcin, Baldovský, Karaffa, Mriglot
divákov: 300

Prvé jarné kolo IV.ligy Východ ponúklo divákom derby stretnutie V.Opátske - Haniska. Za príjemného jarného počasia a pred slušnou diváckou návštevou sa úvod zápasu niesol v opatrnom duchu, kedy ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu. V 3.minúte sa prezentoval propagačnou strelou zo strednej vzdialenosti domáci kapitán Turczyk a v 7.minúte po akcii Pástora zakončil pred bránou domácich nedôrazne hosťujúci Molnár. Úvodná dvadsaťminútovka sa niesla v svižnom duchu, ale dianie sa odohrávalo viac medzi šestnástkami. V 21.minúte neodpratalo viacero obrancov Hanisky poskakujúcu loptu na hranici pokutového územia, a to sa hosťom vypomstilo. Center z pravej strany našiel pred bránou osamoteného Bandžucha, ktorý hlavou nemam problém skórovať, 1:0. O pár minút neskôr mal druhý gól domácich na hlave Turczyk, ale z dobrej pozície hlavičkoval len mimo brány. V 29.minúte predvieli kombináciu Majerník s Pekárom, kedy k zakončeniu napriahol z poza šestnástky Pástor, ale domáci brankár Riemer jeho pokus bravúrne chytil. Ani dva priame kopy Hanisky v rýchlom slede v podaní Plačintára a Becka sa neskončili gólom, kedy pri druhom hlavičkoval Pekár tesne vedľa brány. V 39.minúte predviedli domáci rýchlu akciu, na konci ktorej bola prudká strela Turczyka, ale brankár Fedor jeho pokus chytil. Najväčšiu šancu Hanisky na vyrovnanie v prvom polčase mal na kopačke Majerník v 40.minúte, ktorého prudká a dobre umiestnená strela zamestnala Riemera v bránke domácich. Po zmene strán tempo hry opadlo, dochádzalo ku kúskovaniu, ale nebola núdza o dramatické situácie. V 49.minúte po priamom kope hostí hlavičkoval Pekár len mimo bránu a dávka nepresností bola badateľná v týchto minútach na oboch stranách. V 61.minúte po priamom kope Becka zakončoval hlavou Gorej len veľmi slabučko a v 67.minúte po akcii Majerníka s Pekárom vysunul druhý menovaný Horvátha, ktorý z dobrej pozície pálil mimo. Najväčšiu šancu Hanisky v druhom polčase na vyrovnanie mal v 70.minúte opäť Majerník po prihrávke od Pekára, ale jeho strelu Riemer vyrazil na roh. Útočné snahy Hanisky v poslednej 15-minútovke podporil aj Marcel Majoroš, ktorého prítomnosť a hra zrýchlila a skvalitnila záložné rady, ale nepriniesla vytúžený vyrovnávajúci gól. Naopak, po jednej z útočných akcií Hanisky hostia prepadli v obrane, a trojica domácich hráčov sa rútila na osamoteného Goreja a Fedora. Loptu nikomu nepožičal a nakoniec aj dopravil do siete Martin Angelovič, kedy popod Fedora nemal problém zakončiť, 2:0. Do konca stretnutia takticky vyspelí domáci veľmi loptu Haniske nepožičali a zo záverečného náporu hostí nebolo prakticky nič. Vo vyrovnanom stretnutí vyhralo mužstvo, ktoré viac využilo svoje príležitosti. Pozitívom na strane hostí môže byť prítomnosť trojice dorastencov na lavičke náhradníkov, ako aj návrat futbalovej ikony, spomínaného Marcela Majoroša. Už najbližšiu nedeľu privíta Haniska na domácom trávniku hostí z V.Revíšť. Na zápas Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo