18.kolo - MFK Slovan Giraltovce - FK Haniska 1:0

Haniska: Fedor - Laczko (58.Gallo), Gorej, Cicman, Šipoš - Horváth (69.L.Majoroš) - Beck, Kolbas, Majerník, Molnár - Pekár

Giraltovce: Štefanik - Roba, Tomko, Verčimák, Digoň, Čabala (90.Cigán), Pankuch (90.Cauner), Vojta, Fiľakovský, Gdovin (64.Kuriplach), Kočiš

gól: 5.Vojta
ŽK: Štefanik, Fiľakovaský - Horváth, Majerník, L.Majoroš, Gallo
rozhodovali: Filipák, Mano, Drenko, Pečarka
divákov: 150

Štadión Slovana bol za veterného počasia svedkom majstrovského futbalového stretnutia 18.kola III.ligy Východ medzi domácimi hráčmi a mužstvom hostí z Hanisky. V 5minúte po strele Pankucha hostia odvrátili loptu na roh. Domáci zahrali predlžený roh, ktorý preplachtil ponad päťkou hostí a nikým nepokrytý Vojta takmer z bránkovej čiary loptu hlavou trafil ideálne a otvoril skóre stretnutia, 1:0. Ako sa neskôr ukázalo, bola to vlastne jediná strela domácich počas celého zápasu, ktorá mierila medzi tri žrde. O desať minút hráč Hanisky Beck pri odohraní lopty do bezpečia, takmer prekonal vlastného brankára Fedora, ale našťastie pre hostí šla lopta tesne vedľa ľavej žrde. V 23minúte bol v akcii znovu Beck, tenkokrát na tej správnej strane ihriska, keď po Pekárovom vysunutí sa takmer rútil sám na gólmana domácich Štefanika, ale dobre zakročil obranca domácich. V 25minúte dal o sebe prvýkrat vedieť hlavný rozhodca stretnutia. Hostia zaútočili po ľavej strane, Pekár centrom našiel voľného Kolbasa, ten si loptu spracoval, domáci brankár dobehol neskoro a šľapákom fauloval hráča hostí, čo si zrejme nevšimol hlavný arbiter Filipák a na počudovanie odpískal faul hosťom. Týmto verdiktom ukradol Haniske čistý pokutový kop. Tesne pred ukončením prvého dejstva sa nebezpečnou strelou asi z 18-tich metrov prezentoval hosťujúci Kolbas. Bodku za úvodnou časťou stretnutia dal strelou zo 16-tky domáci Digoň, ale jeho pokus hostia odvrátili na roh. Ten istý hráč mal aj úvodnú šancu druhého polčasu, ale v úniku vysoko prestrelil. V 48.minúte potrme-vrme v pokutovom území Hanisky strieľal Verčimák tesne vedľa Fedorovej brány. Po hodine hry po Beckovom vysunutí mohol postupovať na Štefanika osamotený Pekár, ale loptu si zle spracoval. V 74minúte vyrobil v obrane hostí hrúbku Molnár, no Čabala ponúknutu príležitosť nevyužil. O dve minúty neskôr mohol vyrovnať striedajúci Majoroš, ale v dobrej šanci prestrelil. V 76minúte dal o sebe opäť vedieť hlavný rozhodca a to po tom, keď obranca domácich v 16-tke Giraltoviec evidentne stiahol na zem Kolbasa, ale Filipáková píšťalka znovu ostala nemá. Ani druhý pokutový kop nebol hosťom dopriatý. Aj napriek tomu mohli hostia vyrovnať. V nadstavenom čase potiahol loptu po pravej strane Majerník a jeho prízemnú prihrávku zblízka nedokázal Pekár usmerniť za brankárov chrbát, neujala sa ani dorážka Majoroša. Hlavný arbiter ešte pridal čerešničku na torte v samom závere, keď bol tesne pred domácim pokutovým územým faulovaný Majerník. Faulovaný hráč sa nestačil čudovať, keď výhodu zahrávať voľný kop dostali domáci. Ale podľa toho, čoho som bol svedkom na štadióne Slovana si myslím, že keby hlavný rozhodca nariadil priamy kop proti domácim, tak by sa asi aj on sám postavil do múru. Zbytočne rozvíril vašne u hráčov, čo sa prejavilo ešte aj pri odchode do šatní v menších šarvátkach. Očakával som tradičné jarné pripiskovanie v Giraltovciach, ale to, čo sa udialo v nedeľu bola aj pre mňa silná káva. Na toto stretnutie treba čím skôr zabudnúť a rýchlo sa koncentrovať na najbližšie domáce stretnutie s mužstvom Spišskej Novej Vsi, ktoré dúfam, že bude už len o futbale a odohrá sa v duchu fair play, nech vyhrá lepší !!!

autor: Stanislav Kundrák