18.kolo - FK Haniska - MFK Košice-Krásna 4:0

25.03.2012 21:12

4:0 (1:0)

naša zostava: Suchý (88. Kobr) - Leško, Slicho, Horváth, Plačintár - Klimek (82. G.Majoroš), M.Majoroš, Beck, Palenčár - Stoľár (70. Papcún), Majerník

MFK Košice-Krásna:Petruška - Sinčák, Čopák, Grác, Guza, Jurek, Madar (56. Pačut), Macák, Šoltés, Varga (46. Hríb), Boda (81. Torok)

Úvodné jarné stretnutie pritiahlo do Hanisky peknú divácku návštevu, ktorá bola svedkom derby s MFK Košice-Krásnou. Zmeny v oboch mužstvách počas zimnej prestávky a výsledky prípravných stretnutí boli signálom istých obáv pre výkopom. Žiadne negatívne predpovede sa však nenaplnili. Zápas sa ešte len začal a už sme sa radovali. V 2.minúte potiahol loptu po pravej strane Marcel Majoroš, prihrávkou našiel v pokutovom území Klimeka, ktorý z prvej parádne skóroval, 1:0. Hosti boli gólom značne otrasení a hru aj naďalej tvorila domáca Haniska. V 20.minúte nebezpečne vystrelil kapitán Palenčár a brankár hostí Petruška len reflexívne loptu vyrazil do žrde a od nej šla lopta von z brány. V polovici prvého polčasu unikal Majerník, avšak jeho strelu brankár chytil. Do konca prvého polčasu sa už skóre nemenilo, hoci Haniska mala jasne navrch a Krásna sa prezentovala len jediným streleckým pokusom Guzu z priameho kopu, ktorý šiel mimo brány. Úvod druhého polčasu bol presne ako cez kopirák k tomu prvému. Marcel Majoroš prihrával pred bránku, kde strelou z prvej opäť skóroval Klimek, 2:0. Tento gól hráčov Hanisky ukľudnil a už to bolo úplne v našej moci. V 60.minúte sa prezentoval Marek Stoľár, ktorého tvrdá strela mierila tesne vedľa brány. O minútu neskôr sme sa opäť radovali, keď na centrovanú loptu najlepšie zareagoval v tomto zápase kvalitné hrajúci Horváth, a aj s prispením hosťujúcej obrany sme už viedli 3:0. V 67.minúte ďalekonosný pokus Slicha narobil prácu hosťujúcemu gólmanovi, keď loptu vyrazil len na roh. Krásna mala gól na kopačnách v 72.minúte, keď strela Macáka narobila problémy domácemu gólmanovi Suchému. V 89.minúte predviedli najkrajšiu akciu zápasu Gabriel s bratom Marcelom Majorošom a Palenčárom, keď si s obranou Krásnej zahrali "bago a strelu Gabriela Majoroša bravúrne brankár vyrazil nad bránu. V nadstavenom čase skóre zápasu spečatil po centri Palenčára krásnym volejom Papcún a ukončil zápas, v ktorom sme jednoznačne dominovali a potvrdili kvalitu mužstva. Nabližší zápas odohráme v sobotu v Humennom, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame.