17.kolo - FK Haniska - FK Vyšné Opátske 2:0

Haniska: Fedor - Klimek, Cicman, Gorej, Šipoš(81.L.Majoroš) - Horváth - Molnár(87.Gallo), Kolbas, Majerník, Beck - Pekár(90.Hrubovčák)

V.Opátske: Pella - Molnár, Majný, Pilipčuk(87.Matyi), Vilčko, Bandžuch(P.Angelovič), Kis, Turczyk, M.Angelovič(71.Kočiš), Steininger, Maďarik

góly: 61.Pekár, 62.Molnár
ŽK: Beck, Klimek - Maďarik
rozhodovali: Mano, Klovanič, Homoľa, Novysedlák
divákov: 400

Prvé jarné kolo ponúklo slušnej diváckej návšteve derby stretnutie domácej Hanisky s Vyšným Opátskym. Úvodná pätnásťminútovka priniesla opatrný futbal, mužstvá sa navzájom oťukávali, pričom ani jedno z nich sa nedostalo do finálneho zakončenia. V 22.minúte rozohrali akciu hostí Majný s Martinom Angelovičom, a ten svojím centrom hľadal pred bránou Bandžucha, ale ten v sklze na loptu nedočiahol. V 30.minúte pohrozil z priameho kopu hosťujúci Maďarik, ale lopta z jeho kopačky opäčiatkovala len pravú tyčku Fedorovej brány. O pár momentov pohrozil prudkou strelou aj Bandžuch, ale aj s týmto pokusom si brankár Fedor poradil.  V 36.minúte unikol po kraji domáci Molnár, jeho prízemný center síce obrana hostí zblokovala, ale odrazená lopta sa dostala k Šipošovi, ktorého strelu gólman Pella vytesnal na roh. V 41.minúte zabojoval pri postrannej čiare Kolbas, a jemným centrom našiel nohu Pekára, ale jeho strele chýbala razancia a presnosť. Po zmene strán sa futbal začal ešte viac prelínať zo strany na stranu a divákom sa zápas musel páčiť. V 48. a 55.minúte si ešte strely Kolbasa cestu do brány nenašli, ale gól už visel vo vzduchu. V 61.minúte naviazal Kolbas na seba viacero hráčov hostí, presným centrom na vzdialenejšiu tyč našiel Pekára, ktorý sa hlavou nemýlil a do protipohybu Pellu otvoril skóre, 1:0. O minútu neskôr zabojoval v okolí 16tky Majerník, presnou prihrávkou vysunul nabiehajúceho Molnára, ktorý vedľa vybiehajúceho brankára umiestnil loptu do siete, 2:0. Hostí tieto rýchle góly doslova zmrazili a niekoľko minút sa doslova na ihrisku len hľadali. Až v 71.minúte to bol kapitán V.Opátskeho Turczyk, ktorý prudkou strelou zamestnal Fedora, ale ten loptu vyboxoval na roh. V samotnom závere zdvihol divákov zo sedadiel viac ako 60metrový šprint Majerníka s loptou pri postrannej čiare, ktorý za sebou doslova nechal dvojicu hráčov hostí a centrom našiel voľného Pekára, ale ten hlavičkou z tesnej blízkosti nenamieril presne. Haniska tak v derby stretnutí porazila rivala z Vyšného Opátskeho a zaknihovala si dôležité tri body. Už najbližšiu nedeľu odohráme zápas v Giraltovciach, na ktorý vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo