17.kolo - FK Haniska - FK Košice-Barca 5:0

naša zostava: Fedor - Molnár, Horváth, Gorej, Šipoš - Klimek, Slicho (69.Laczko), Beck, Matej (55.Pástor), P.Horňák (62.Gluchman)- Pekár

Barca: Kováč - Monrigal, Džogan, Valkučák, Csákó - Boda, Kis, Kuruc (86.Belenyesi), Ohman - Jurek (69.Hrubovčák), Sinčák

góly: 32.Gorej, 85.Klimek, 61., 78., 90.Pekár
ŽK: Šipoš - Boda
rozhodovali: Homoľa, Bochnovič, Baksay, Leško
divákov: 200

V 17.kole IV.ligy Východ boli diváci svedkami derby stretnutia Haniska vs. Barca. Domáci ťahali 3zápasovú sériu prehier a chceli sa s jeseňou rozlúčiť víťazne. Naopak, hostia chceli v Haniske prekvapiť a vydolovať nejaký bodík. Úvodné minúty priniesli aktivitu na obidvoch stranách, avšak z rohových kopov či štandardných situácií nezapršalo ani na jednej strane. V 10.minúte sa prezentoval peknou individuálnou akciou hosťujúci Kis a jeho prudkú strelu Fedor bravúrne vyrazil na roh. V 13.minúte po centri Klimeka zakončoval z otočky Beck, ale lopta šla mimo brány. V ďalších minútach sa hra viac kúskovala a odohrávala medzi šestnástkami. V 28.minúte vyslal Slicho nádherným pasom poza obranu do úniku Patrika Horňáka, ale ten so zakončením príliš otáľal a brankár hostí pohotovo zakročil. V 32.minúte po rohovom kope Šipoša sa dostala lopta ku Gorejovi, ktorý zblízka bombou započal vedenie Hanisky, 1:0. Hostia hrozili len po individuálnych akciách. V 37.minúte hosťujúci Kis opäť raz vyskúšal reflexy Fedora strelou zo strednej vzdialenosti, ale ten bol opäť pozorný. V 42.minúte pohrozila Haniska z priameho kopu, avšak strela Slicha skončila len v náručí brankára. V samotnom závere prvého dejstva ešte ohrozil dvakrát bránu hostí strelami Klimek, ale mieril len vedľa. Po zmene strán bolo vidieť na hráčoch Barce isté odhodlanie o vyrovnanie, ale ich platonický tlak v prvých 15minútach druhého polčasu nebol nebezpečný. V 61.minúte sa pekným centrom prezentoval Klimek, a kapitán Pekár hlavou skóroval, 2:0. Haniska v tomto stretnutí, ako aj počas celej jesene, ťažila zo svojich dobre nacvičených štandardiek. V 78.minúte po priamom kope Šipoša nastal pred bránou Barce zmätok, a skackajúcu loptu dopravil do siete Pekár, 3:0. V 85.minúte, po ďalšej štandardnej situácii, skóroval zblízka Klimek a Haniska bola na koni, 4:0. V samotnom závere predviedol striedajúci Pástor rýchlu krídelnú akciu, poslal prízemný center pred bránu, a bravúrne hrajúci Pekár zavŕšil svoj hattrick v tomto zápase, 5:0. Haniska sa v stretnutí konečne dokázala gólovo odtrhnúť z reťaze a hosťov z Barce poslala domov s poriadnou gólovou nádielkou. Verím, že takto úspešne sa začne aj jarná časť súťaže. Chlapcom ďakujem za výkony, výsledky aj bojovnosť počas celej jesene a prajem im príjemný oddych od futbalu počas zimnej prestávky.

autor: Ing. Milan Bačo