16.kolo - TJ Veľké Revištia - FK Haniska 3:1

Haniska: Fedor - Klimek, Horváth, Gorej, Laczko - Novotný (85.E.Majoroš), Beck, Kolbas, Borovský, Hrubovčák - Pekár

V.Revištia: Ónody - Gomboš, Ndiaye, Viňanský, Slinčák, Paulovčák, Chýrik (89.Lukačko), Dargaj, Osmanovič, Koscelník, Miraljemovič

góly: 15.Slinčák, 30.Dargaj(11m), 50.Dargaj - 39.Gorej
ŽK: Koscelník - Kolbas, Klimek
rozhodovali: Alexa, Ištoňa, Micheľ, Komár
divákov: 100

Akoby aj počasie vedelo, že sa predohráva 1.jarné kolo a v nedeľu vo Veľkých Revištiach bolo typické pre toto ročné obdobie. Domáca TJ mala hosťom čo vracať, nakoľko v 1.kole v Haniske inkasovala štyri góly a neskórovala ani raz. Na hrboľatom teréne mali domáci prvú šancu už v 4.minúte, keď Paulovčák hlavou opečiatkoval brvno Fedorovej brány. Šesť minút nato pohrozili hostia Pekárom, ktorý osamotený pred Ónodym riešil situáciu unáhlene a netrafil odkrytú bránu. Po tejto šanci mohol vedenie domácim zaistiť Slinčák, ale sám pred Fedorom zlyhal. V tomto časovom úseku sa hral rušný futbal so šancami na oboch stranách. V 12.minúte po Kolbasovej prihrávke mohol otvoriť skóre Horváth, ale zblízka minul. Po Beckovej strate lopty v stredovom kruhu v 15.minúte prišiel trest pre hostí, keď po peknej uličke šli domáci do vedenia Slinčákom, ktorý po zemi popri brankárovi s prehľadom skóroval, 1:0. O desať minút nato mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia, ale proti bol Fedor, ktorý včasným vybehnutím a hodením sa pod nohy zabránil skórovať osamotenému Chýrikovi. V 29.minúte sa však už skóre menilo, po faule Laczka na hranici 16-tky domáci zahrávali pokutový kop a Dargaj vymietol pavučinu v ľavej šibenici, 2:0. Ešte do prestávky mohli hostia znížiť, no Kolbas z uhla nastrelil len žrď. Nakoniec snaha hostí o zníženie bola v 39.minúte odmenená. Po narážačke s Novotným Kolbas nezištne prihral Gorejovi, ktorý pomedzi gólmanové nohy rozvlnil sieť, 2:1. Na začiatku druhého dejstva bolo na hráčoch hostí vidieť snahu o vyrovnanie, ale zahrmelo na druhej strane. V 50.minúte V. Revištia zahrávali priamy kop, po priťuknutí sa lopta dostala k Dargajovi a ten bombou z hranice 16-tky doslova zostrelil hosťujúceho Laczka, od ktorého lopta zmenila smer a popri bezmocne sa prizerajúcom Fedorovi skončila v bráne, 3:1. Pol hodinu pred koncom normálneho hracieho času mohol zvýšiť vedenie domácich Osmanovič, ale po odrazenej lopte zblízka trestuhodne prestrelil. Ak by hlavný rozhodca stretnutia Alexa v 71.minúte neprehliadol jasný faul na Kolbasa v pokutovom území domácich a ukázal na biely bod, mohlo to byť do konca ešte zaujímavé. Zákrok domáceho zadáka bol jasne penaltový, dovolím si tvrdiť, že evidentnejší ako Laczkov z prvého polčasu, keď arbiter neváhal s pokutovým kopom ani chvíľku. Aj naďalej pokračovalo stretnutie bohaté na gólové priležítosti. Po primom kope hostí Horváth hlavou nepresne zakončil. Domáci sa dokonca rútili dvaja na osamoteného obrancu hostí, ale Osmanovič zase prestrelil. Posledná desaťminútovka patrila hosťom, najprv Kolbas po kľučke v pokutovom územi domácich vystrelil, odrazená lopta sa dostala k Pekárovi a jeho strelu domáci odkopli z bránkovej čiari. Potom po Klimekovom centri Pekár hlavou predĺžil na Novotného, ale jeho hlavička šla tesne vedľa. Bodku za stretnutím dalo Kolbasovo zakončenie do žrde. Hráčom Hanisky sa v celom stretnutí šťastena otočila chrbtom, naopak domácim sa sem-tam otočila aj čelom. Hoci aj oni mohli skórovať ešte v niekoľkých prípadoch. Bol to celkom vyrovnaný duel, ktorý rozhodla úspešnejšía koncovka hostiteľov. Podľa všetkého 16.kolo bolo tým posledným, ktoré sa odohralo na jeseň v 3.lige Východ a všetci sa po dlhej zimnej prestávke môžme tešiť na zaujímavé jarné súboje na treťoligových trávnikoch. Poďakujme chlapcom za skvelú reprezentáciu obce a výborné piate miesto po jesennej časti v ťažkej konkurencii vyrovnaných mužstiev. Ešte raz..."CHLAPCI ĎAKUJEME"!

autor: Stanislav Kundrák