08.11.2011 10:05

0:0

naša zostava: Kobr - Bilišňanský, Zajac, Horváth, Beck - M.Molnár (88.Varga), Slicho, M.Majoroš, G.Majoroš (79.Palenčár) - Klimek (71.Horňák), Majerník

Svit: Marušák - Tropp, Jambor, Macko, Pekarčík - Lesný (90+ Beller), Lajčák, Jarkuliš, Monka (79.Koch) - Lelkeš,Badzik (90+ Griger)

Stretnutie nováčika z Hanisky s lídrom súťaže zo Svita priniesol súboj dvoch futbalovo kvalitných mužstiev, kde obaja súperi predvádzanou hrou potvrdzovali svoje doterajšie postavenie v hornej časti tabuľky. Už v 2.minúte chýbali centimetre Horváthovi na hlavičku, a zdalo sa, že v podobnom aktívne útočnom duchu budú aj nasledujúce minúty. Futbal sa však odohrával zväčša medzi šestnástkami, s ojedinelými šancami na jednej či druhej strane. V 18.minúte zakončil Majerník hlavičku tesne nad bránu, na druhej strane rovnako nad hlavičkoval hosťujúci Lelkeš. V polovici prvého polčasu sme sa dočkali gólu po Majerníkovej hlavičke, avšak rozhodca gól pre faul útočiaceho hráča neuznal. V samotnom závere prvého dejstva jedovatá strela Becka z priameho voľného kopu mierila vedľa brány. V 47.minúte sa pekným samostatným prienikom prezentoval Klimek, avšak zakončil nedôrazne a slabo. V 60.minúte po centri Gabriela Majoroša hlavičkoval osamotený Majerník, ale len do stredu brány, kde stál pripravený Marušák. Najväčšiu šancu hostí spálil v 66.minúte Monka, ktorý v úniku poslal svoj lob nad bránu. Najväčšia šanca Hanisky sa zrodila po peknej akcii bratov Majorošovcov, ale strela zakončujúceho Horňáka opečiatkovala len žrď brány Svitu. V záverečných minútach, keď sa na ihrisko premiérovo dostal v tejto sezóne aj Palenčár, tlak Hanisky bol miestami drvivý, avšak obrana Svitu nápor ustála a tak po záverečnom hvizde boli spokojnejší hostia. Oplatili nám remízu z 1.kola, keď sme vo Svite remizovali 2:2. Haniska si zaknihovala druhú domácu remízu a o týždeň cestuje do Svidníka, kde svoju kožu nebude chcieť predať lacno. Na tento zápas Vás všetkých srdečne pozývam.