15.kolo - MFK Zemplín Michalovce "B" - FK Haniska 5:3

02.11.2014 22:07

5:3 (4:1)

Haniska: Fedor - Šipoš (46.Hrubovčák), Gorej, Horváth, Beck - Klimek, Pástor (75.E.Majoroš), Kolbas, Borovský, L.Majoroš (52.Novotný) - Pekár

Michalovce B: Raška - Šimčák, Lechman, Cobo Calvo, Devečka, Gamkrelidze (77.Lukáč), Jacko, Tubonemi (71.Kiss), Turik (60.Kolesár), Danko, Koscelník

góly: 6.Turik, 17.Tubonemi, 29.Jacko, 37.Danko(11m) - 42.Borovský, 57.Hrubovčák(vlastný), 87.Pekár, 90.Novotný
rozhodovali: rozhodcovia z Poľska, Lipták, Ferenc
ŽK: -- Pekár
divákov: 100

V 15.kole 3.ligy Východ sa mužstvo FK Haniska predstavilo na umelej tráve v Michalovciach proti domácej rezerve. Stretnutie malo tradične výkop o 10:30. Pod vedením rozhodcovskej trojice z Poľska domáci začali aktívne a do súpera búšili od úvodných minút. To sa aj čakalo po zverejnení súpisiek oboch mužstiev, nakoľko v zostave domácich figurovalo v základnej zostave až osem hráčov "A" mužstva, prakticky kompletná lavička zo stretnutia A-čka v Bardejove, plus brankár Raška. Ten odchytal celé stretnutie 2.ligy a aj celé proti Haniske. "Amatéri" z Hanisky to mali proti týmto "profíkom" veľmi ťažké. Domáci pohrozili už v 5.minúte, keď prvú strelu na bránu hostí vyslal Calvo. O minútu sa už skóre menilo, keď na druhý pokus trafil do šibenice Turik, 1:0. V 13.minúte mal šancu opäť Calvo, ale zblízka len nastrelil Fedora. V 17.minúte po centri do pokutového územia Hanisky Horváth zaváhal a Tubonemi "angličákom" zvýšil na 2:0. Tento presný zásah musel hlavný arbiter konzultovať s postranným a až potom ukázal na stredový kruh. V 29.minúte to už pre hostí vyzeralo hrozivo, keď v 16-tke sa Jacko kľučkou zbavil L.Majoroša a popod bezmocného golmána hostí skóroval, 3:0. To ešte nebolo všetko. V 37.minúte po Horváthovom otáľaní s odkopom nastal v pokutovom území hostí zmätok, ktorý možno trošku prísne ukončil hvizd rozhodcu a domáci zahrávali pokutový kop, ktorý Danko s prehľadom premenil, 4:0. To už pre Hanisku vyzeralo na uterák. Iskričku nádeje pre hostí po krásnej akcii, centri Pástora, pätičke Pekára vykresal v 42.minúte Borovský, keď Raška bol proti jeho strele bezmocný, 4:1. Po zmene strán bola hŕstka uzimených divákov zvedavá, či sa hra bude odvíjať podľa scenára z prvého polčasu, alebo hostia stretnutie ešte zdramatizujú. Na začiatku to vyzeralo skôr na tú prvú možnosť. Po rohu domácich v 57.minúte hosťujúci Hrubovčák pred Fedorom nešťastne loptu nadvihol a vlastencom upravil na 5:1. Iné mužstvá by to už zabalili, ale hosťom slúži ku cti, že ešte v sebe našli posledné zvyšky síl a v závere stretnutia hrozivé skóre kozmeticky upravili. Najprv Pekár po rohu Becka hlavou úspešný nebol, ale v 87.minúte po Kolbasovom centri a narážačke Becka sa už nemýlil, 5:2. Bol to Matúšov 12-ty gól v súťaži a upevnil si pozíciu najlepšieho kanoniera. Keď to už uzimení hráči aj rozhodcovia mali pomaly namierené do šatne, zahrávali hostia od polovice ihriska priamy kop. Ten bol Beckom zahraný ukážkovo, loptu posadil rovno na hlavu Novotného a ten gólom dal bodku za týmto stretnutím, 5:3. S týmto nepočítal ani hlavný rozhodca, ktorý ani nedal domácim pokyn rozohrať loptu v stredovom kruhu a stretnutie ukončil. Neviem si pomôcť, ale aj keď by Michalovce celú sezónu odohrali možno aj s "dorastom", proti Haniske vždy vytiahnu ten najlepší arzenál, čo majú. Rád by som už videl konfrontáciu s B-éčkom Zemplína, lebo zatiaľ sme hrali vždy proti hráčom širšieho kádra "A" mužstva. Majú vôbec "B" mužstvo?. Trošku som si zapolemizoval, ale pozornosť všetkých sa už sústreďuje na predohrávku prvého jarného kola (v prípade priaznivého počasia), v ktorom naše mužstvo cestuje na horúcu pôdu do Veľkých Revíšť. Tak držme našim chlapcom palce a dúfajme, že budú zimovať v tabuľke čo najvyššie.

autor: Stanislav Kundrák