15.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Giraltovce 1:2

naša zostava: Suchý - Klimek (64.Gluchman), Horváth, Gorej, Šipoš - Pástor, Matej (74.P.Horňák), Beck, Slicho, Majoroš - Pekár

Giraltovce: Štefanik - Čurlík (80.Roba), Čuška, Verčimák, Cauner (62.Kuriplach), Čabala, Pankuch, Vojta, Fiľakovský, Digoň (90.Gdovin), Tomko

góly: 76. Majoroš - 40. Vojta, 85. Fiľakovský
ŽK: - Pankuch, Digoň (hostia)
rozhodovali: Kakaščík, Novotný, Baldovský, Szabó
divákov: 150

Súboj 15.kola IV.ligy medzi Haniskou a Giraltovcami bol do značnej miery poznačený sychravým jesenným počasím, kedy vietor a dážď robili problémy obidvom celkom. Navzdory vrtochom počasia mala hra od úvodných minút spád a bolo sa na čo pozerať. V 3.minúte sa predhral stredom obrany Hanisky hosťujúci Čurlík, a nebezpečnou strelou vystrašila Suchého, ktorý loptu vyrazil na roh. V 6.minúte zabojoval v rohu šestnástky Pekár, prihral na voľného Mateja, ale ten strelou z prvej mieril len nad bránu. V 18.minúte sa individuálne snažil presadiť Matej, ktorý po oklamaní dvojice obrancov stroskotal pri finálnom zakončení, keď mu lopta v sľubnej pozícii skĺzla z kopačky. Na strane hostí sa o ohrozenie brány pokúsil v 20.minúte Verčimák, ale mieril len vysoko nad. Hra mala svoje tempo a bola viditeľná hráčska vyspelosť oboch celkov. V 40.minúte zahrávali hostia priamy kop. Lopta preletela malým vápnom, a gólman Suchý ju len slabo dokázal vyboxovať, a to len na miesto, kde stál voľný Vojta a ten s prehľadom otvoril skóre, 0:1. Domáci zaskočený gólom nastupovali do druhého polčasu s veľkým odhodlaním otočiť skóre zápasu. Hneď v úvode zahrávali sériu 3-rohových kopov, ale zakončenia Slicha či Horvátha nesmerovali do priestorov brány. V 58.minúte po priamom kope domáceho Mateja z 25-metrov zazvonilo brvno Štefanikovej brány. V 60.minúte pekná akcia po osi Matej-Šipoš-Majoroš, neskončila v bráne, keď posledný menovaný z uhla napálil dobre loptu, ale pozorný Štefanik bol na mieste. V 76.minúte bola mimoriadna snaha Hanisky o vyrovnanie korunovaná gólom. Po priamom kope Šipoša sa lopta dostala k osamotenému Majorošovi na vzdialenejšej žrdi, a ten vyrovnal, 1:1. Po tomto góle sa snažili domáci o strhnutie víťazstva na svoju stranu, ale hostia umnou hrou ich nepustili do tlaku. V 85.minúte sa dostali Giraltovce k rohovému kopu, po ktorom zavládol pred bránou Hanisky poriadny zmätok, a keď Suchý loptu nedokázal zakryť, dopravil ju za bránkovú čiaru Fiľakovský. Zasahujúci Pekár vykopával loptu už spoza bránkovej čiary. Haniska mala v 88.minúte šancu na opätovné vyrovnanie, ale po priamom kope Slicha, namieril hlavičku Gorej len do žrde. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a tak hostia z Giraltoviec naplno odčinili domácu prehru so Sabinovom, a z Hanisky odchádzali s 3 bodmi. Haniska bude mať možnosť pobiť sa o dôležité body v predohrávanom 16.kole, kedy cestuje na pôdu Michaloviec (do Topoľan).

autor: Ing. Milan Bačo