14.kolo - MŠK Spišské Podhradie - FK Haniska 2:0

naša zostava: Suchý - Molnár, Gorej, Horváth, Šipoš - Klimek (79.Laczko), Slicho, Gluchman (53.Majoroš), Pástor, Matej (60.P.Horňák) - Pekár

Sp. Podhradie: Franko - Babej, Gonda, Kacvinský, Papcun, Pokrivčák, Markuš (88.Greňa), Blahovský, Minďáš (62.D.Hritz), R.Hritz, Maliňák (90.Zelený)

ŽK: Kacvinský, Blahovský, Minďáš - Gluchman, Molnár, Horváth
ČK: Molnár (po 2ŽK)
rozhodovali: Mano, Béreš, Džima, Koščo
divákov: 300

Pod Spišským hradom v stretnutí 14.kola IV.ligy Východ sa očakával zaujímavý duel medzi domácim MŠK a FK Haniska. Začalo sa v svižnom tempe na oboch stranách. Ako prví vyskúšali pozornosť brankára hostia, konkrétne Pekár, ale jeho slabá strela asi z 25-metrov Franka neohrozila. V 8.minúte na strieľaný center Mateja v domácej 16-tke na loptu nedočiahol aktívny Pekár. Domáci pohrozili prvykrát až v 11.minúte ,ale technická strela Kacvinského skončila v náručí Suchého. Za zmienku stojí aj sólový únik domáceho Maliňáka, ktorý stroskotal po včasnom vybehnutí gólmana Hanisky. V 22.minúte dal o sebe vedieť hlavný rozhodca, ktorý veľmi prísne posúdil hranie rukou pri tele obrancom hostí Horváthom v 16-tke a nariadil pokutový kop. Ten s prehľadom premenil stabilný exekútor jedenástok brankár domácich Franko, 1:0. Po centri Šipoša v 35.minúte mohol Horváth odčiniť svoj penaltový počin, ale zblízka nastrelil iba žrď domácej brány. Priamy kop Slicha asi z 25-metrov pod brvno vystrašil Franka, ale ten loptu vytiahol na roh. V 44.minúte črtajúci sa sólový únik hosťujúceho Pekára na počudovanie zastavil sporný ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. Po prestávke hostia zahrávali rohový kop, lopta sa odrazila na 16-tku a nikým neatakovaný Gluchman vysoko prestrelil. O minútu neskôr po rýchlom útoku domácich na bránkovej čiare zachránil Šipoš. V 56. minúte na teatrálny výstup domáceho hráča v bežnom súboji o loptu naletel hlavný arbiter Mano a po druhej žltej sa z ihriska porúčal hosťujúci hráč Molnár. To malo veľký vplyv na ďalšie dianie na ihrisku, ktoré bolo zatiaľ dosť vyrovnané. Haniska ani po tomto údere pod pás nezložila zbrane a aj naďalej bola domácim rovnocenným súperom. Domáci si vypracovali gólovú šacu v 78.minúte, keď zblízka Kacvinský nastrelil žrď. V nadstavenom čase dali o sebe zasa vedieť rozhodcovia, keď ten istý postranný,ktorý v prvom polčase neváhal zastaviť sólový únik Pekára pre údajný ofsajd, teraz na počudovanie nechal postávať utočníka domácich v ofsajde samého pred Suchým a po ataku Pástora na neho hlavný arbiter nemal problém odpískať proti hosťom ďalší pokutový kop. Franko sa zasa nemýlil, 2:0. Na záver je nutné dodať, že nebyť niekedy až komediálneho vystúpenia v podaní rozhodcovskej trojice, mohol to byť celkom zaujímavý zápas. Nezvyknem takto hodnotiť stretnutie, ale dnes som ináč nemohol a to už som bol svedkom všelijakých stretnutí. Treba zabudnúť na dnešný zápas a pripraviť sa na najbližší domáci zápas, kedy doma privítame silný celok Giraltoviec.

autor: Stanislav Kundrák