14.kolo - MFK Stará Ľubovňa - FK Haniska 1:2

naša zostava: Suchý - Horváth, Slicho, Gorej, Šipoš, Klimek, G.Majoroš, M.Majoroš, P.Horňák, V.Horňák, Gyongyosi

Stará Ľubovňa: Ščerbák - Vandžura, Vresilovič, Mušinský (70. Krajňák), Kosturko, Mariančík, Vojtek (61. Selep), Turlík, Révay, Drobňák, Štefánik

góly: 48. Révay - 75. Marcel Majoroš, 88. Klimek
ŽK: Turlík, Vandžura - Horváth, Šipoš, Klimek, P.Horňák
rozhodovali: Šoltés, Rumančík, Zubka, Ferenc
divákov: 150

V zápase 14.kola cestovalo mužstvo Hanisky na pôdu bývaleho treťoligistu, do Starej Ľubovne. Na perfektne pripravenom ihrisku miestneho MFK a za ideálneho počasia sa odohralo stretnutie, ktoré hlavne pre domácich malo veľký význam v snahe odpútania sa od dna tabuľky a udržania kontaktu so stredom tabuľky. Domáci sa snažili už od začiatku a v 3.minúte mali prvú šancu po zaváhani brankára Suchého, našťastie pre Hanisku domáci útočnik mieril vedľa brány. O dve minúty mali domáci ďalšiu šancu, keď sa pred gólmanom hostí ocitol osamotený Mušinský, ale jeho strela bola odvrátená na roh. V 6.minúte sa črtala prvá šanca Hanisky, ale ideálnu prihrávku do úniku od Marcela Majoroša si nedokázal Vladimír Horňák dobre spracovať. Potom sa dlho na ihrisku neodohralo nič zaujímavé až do 30.minúty, keď po výborne kopnutom priamom kope hostí Slichom sa pred odkrytou bránou domácich ocitol Horváth, ale jeho hlavička skončila nad bránou St.Ľubovne. Záver prvého polčasu priniesol dve veľké príležitostí na oboch stranách. Najprv hostia zaútočili po ľavej strane, ale po prihrávke M. Majoroša Klimek zakončil nedôrazne, len do náručia brankára Šterbáka. Minútu pred polčasovým hvizdom dokonca po centri Drobňáka a hlavičke Mariančíka domáci nastrelili tyč. Treba objektívne priznať, že prvý polčas boli domáci lepším mužstvom. Po zmene strán bola vidieť na hráčoch Hanisky zvýšená aktivita a snaha strhnúť priebeh stretnutia na svoju stranu. Paradoxne boli to domáci, ktorí sa radovali už po troch minútach druhého polčasu. Obranou hostí sa ako nôž maslom predral Révay a svoju krásnu individuálnu akciu popri Suchom zakončil gólom, 1:0. V 59.minúte mohli odpovedať hostia, ale Šipoš tiesnený v dobrej príležitosti prestrelil. Prebiehala 75.minúte stretnutia a bolo vyrovnané. Po centri Klimeka a zblokovanej strele Patrika Horňáka sa lopta odrazila k Marcelovi Majorošovi a ten z voleja strelou z hranice 16-tky nedal Šterbákovi žiadnú šancu vyniknúť, 1:1. Po tomto góle začalo na ihrisku dominovať mužstvo hostí a hlavne Marcel Majoroš s Klimekom si začali rozumieť. V 76.minúte bol v úniku Klimek, ale dlhú loptu pred domácim brankárom nedobehol. V 77.minúte si dvojica V.Horňák - Klimek nedokázala v prečíslení poradiť s osamoteným domácim obrancom, ktorý vystihol prihrávku V.Horňáka. Neskôr zaujal faul v domácej šestnástke na Klimeka, ktorý na počudovanie bol napomínaný žltou kartou za filmovanie. Ďalšia spolupráca M.Majoroša s Klimekom ešte gól neprinesla, keď v 85.minúte posledne menovaný nikým netiesnený v dobrej šanci prestrelil. Všetko si však Miroslav Klimek vynahradil v 88.minúte, keď po Marcelovom vysunutí si najprv perfektne postrážil ofsajdovú situáciu a následne si v sólovom úniku vychutnal aj Šterbáka a stanovil konečný výsledok, 1:2, a tak cenné tri body poputujú do Hanisky a zvýšili počet bodov prinesených zo súperových ihrísk na dvanásť, čo v celkovom súčte znamená desať plusových bodov pre Hanisku. To treba potvrdiť ešte ziskom troch bodov v domácom súboji so Svitom.

Marcel Majoroš: "Konečne. Hoci po nie dobrom výkone sa na nás usmialo aj trošku šťastie a vezieme si domov cenné tri body."

Teraz nám treba len dúfať, že toto víťazstvo naše mužstvo nabudí a naštartuje do ďalších súbojov a herne aj výsledkovo to bude ta stará dobrá Haniska!!!

autor: Stanislav Kundrák