1:1 (1:0)

naša zostava: Kobr - Horváth, Majerník, Zajac, Beck - M.Molnár (87.Bilišňanský), Slicho (46.Horňák), M.Majoroš, Papcún - Klimek (80.Varga), S.Molnár

Snina: Diňa - J.Lukáč, Hanc, Jankaj, Regula, Pčola, Hišem, M.Lukáč, Bednár (89.Budi), Popovič, Červeňák (68.Marchevský)

náš gól: Beck

Za ideálneho počasia na perfektne pripravenom trávniku v Snine sa od začiatku hralo v svižnom tempe. Domáci začali lepšie a už v 4.minúte bol v šanci Pčola, ale brankár Kobr ho vychytal. Na druhej strane strela Becka z 20-tich metrov mierila tesne nad bránku domácich. O niekoľko minút neskôr strela domáceho hráča Červeňáka rovnako mierila nad Kobrovú bránku. V 20-tej minúte sa do šance rútil hosťujúci hráč Slavomír Molnár, ale postranný rozhodca mu odmával postavenie mimo hry. V 29.minúte sa vyznamenal Kobr, ktorý reflexívne zachránil pred domácim hráčom Bednárom. O desať minút po strate lopty na polovici ihriska a centri do 16-tky Hanisky Beck neodkopol loptu a tá sa dostala k osamotenému Marekovi Lukáčovi,, ktorý nemal problém dopraviť loptu do siete. Výsledkom 1:0 sa skončil prvý polčas. Po zmene strán bolo v radoch Hanisky vynútené striedanie Slicha, ktorý po tvrdej strele z besprostrednej blízkosti bol s podozrením na otras mozgu prevezený do nemocnice.Na jeho miesto nastúpil Horňák. Na začiatku druhého polčasu sa viac osmelili hráči Hanisky, a po krásnej akcii, keď loptu pekne potiahol Marcel Majoroš a ešte krajšou prihrávkou našiel Samuela Becka, ktorý osamotený skóroval, vedľa bezmocného brankára domácich Diňu. Tento vyrovnávajúci gól vniesol do radov hráčov Hanisky pohodu a od tejto chvíle prebrali opraty zápasu do svojich rúk. V týchto fázach boli lepším mužstvom. V 65.minúte Mišo Molnár z uhla mieril tesne vedľa a strelu M.Majoroša v 82.minúte brankár domácich s námahou vyrazil na roh. Škoda , že vtedy Marcel nevidel lepšie postaveného Vargu, ktorý bol sám pred opustenou domácou bránkou.Tesne pred koncom ešte mohol streliť víťazný gól Hanisky Bilišňanský, ale loptu si zle spracoval pred Diňom a domáci si mohli vydýchnuť. Myslím si,že za predvedený výkon z oboch strán je remíza spravodlivá a dúfam, že na výborný výkon zo Sniny naši hráči nadviažu aj v najbližšom domácom zápase proti Sabinovu. Držme naším chlapcom palce a dúfajme, že body ostanú doma.

autor: Stanislav Kundrák