14.kolo - FK Haniska - ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves 6:1

Haniska: Fedor - Šipoš, Horváth, Kolbas, Klimek - L.Majoroš (86.E.Majoroš), Pástor, Borovský (70.Novotný), Hrubovčák (83.Papuga), Beck - Pekár

BNV: Kačmár - Pribytný, Virgala, Jaš, Macečko (63.Šoltýs), Kiseľ, Luščák, Knap, Šott (75.Sosňák), Jančošek, Humeník

góly: 5., 38. Pekár, 61., 78. Pástor, 83.L.Majoroš, 89.Novotný - 28.Šott
ŽK: Pekár, Klimek, L.Majoroš - Šott
ČK: -- Pribytný
rozhodovali: Michalík, Hepka, Rumančík, Čan
divákov: 200

Za krásneho počasia sa odohral v nedeľu v Haniske navonok jednoznačný zápas, ale v reále to až také jednoznačné nebolo. Haniska začala súboj s Bardejovskou Novou Vsou o čosi aktívnejšie a už v 5.minúte mali diváci dôvod na radosť. Na pravej strane sa s brániacími hráčmi hostí pohrala dvojica Šipoš, Klimek a druhý menovaný našiel v pokutovom území Matúša Pekára, ktorý strelou z prvej nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi, 1:0. Po tomto momente však domáci nepochopiteľne prestali hrať a iniciatívu prebrali hostia. Z platonického tlaku sa však rodili šance len ťažko. V 17.minúte boli Hanišťania blízko k streleniu druhého gólu. Po rohovom kope Šipoša sa odrazená lopta dostala k Beckovi, ktorý okamžite loptu vracal na realizátora rohu Šipoša. Ten centrom našiel Kolbasa, ktorý zakončoval pohotovo hlavou, ale brankár hostí bol na mieste a loptu nepustil do siete. 19.minúta priniesla prvý strelecký pokus hostí, no prudká strela Pribytného skončila tesne vedľa Fedorovej brány. V 28.minúte zahrávali po Pekárovom faule priamy kop z hranice 16-tky hostia, František Šott to trafil naozaj exceletne a bolo vyrovnané, 1:1. Do konca prvého polčasu však Haniska znovu zobrala opraty zápasu do vlastných rúk a prichádzali aj šance. Postupne sa vo svojich šanciah nepresadili Šipoš, Pástor, Kolbas a gólom neskončila ani Pekárova dorážka, ktorá mierila nad. Prišla však 38.minúta a druhý gól Hanisky. Šipošova krásna individuálna akcia skončila centrom na Pekára, ktorý sa hlavou v takýchto pozíciach nemýli a ani v tomto prípade to nebolo inak. Svoju hlavičku namieril pod brvno a Haniska opäť vyhrávala tentokrát, 2:1 a za takého stavu sa išlo do šatní. Druhý polčas začali mužstvá opatrne a čakalo sa, kto urobí chybu. Tá prišla v 52.minúte a stála mužstvo Bardejovskej celý zápas. Hosťujúci Pribytný zo zadu surovo skopol na polovici ihriska domáceho Šipoša a nasledovať nemohlo nič iné ako červená karta. Tento moment sa ukázal ako zlomový a od tohto momentu Haniska dominovala. Svoju dominanciu pretavila do gólu už v 61.minúte, kedy Beck vysunul Pekára, ten sa uvoľnil na ľavej strane a v 16-tke našiel nikým nekrytého Pástora, ktorý nemal problém skórovať,3:1. Haniska naďalej do súpera búšila a ďalší gól prišiel v 78.minúte. Hrubovčákovej tečovanej prihrávky sa zmocnil Pástor a zoči-voči hosťujúcemu brankárovi nezaváhal, 4:1. Klimekova individuálna akcia v 80.minúte ešte gólo neskončila, no o 2 minúty sme už vyhrávali 5:1, keď loptu po rohovom kope Šipoša nádherne volejom trafil Ladislav Majoroš. Bodku za stretnutím dal striedajúci Dominik Novotný, ktorý si z obrancov hostí urobil kuželky a svoju krásnu akciu zakončil špicom vedľa bezmocného brankára hostí, 6:1. Tento zápas priniesol Haniske 3 body, zlepšenie skóre a prvé miesto v tabuľke. To sa naši chlapci budú snažiť potvrdiť v nedeľu v Topoľanoch proti Michalovskému "B" mužstvu.

autor: Ing. Štefan Sopko