13.kolo - FK Haniska - ŠK Odeva Lipany 2:1

Haniska: Fedor - Beck, Horváth, Gorej, Šipoš - Klimek, Kolbas, Borovský (22.Suchý), Novotný (69.Majoroš), Hrubovčák (80.Papuga) - Pekár

Lipany: Bartoš - Krafčík (46.Figura), Janič, Šimko, Angelovič (65.Vysočan), Drobňák (70.Havrila), Pončák, Jabcon, Blaško, Hudý, Gomoľa

góly: 6.Novotný, 48.Hrubovčák - 55.Blaško
ŽK: Šipoš, Klimek, Hrubovčák - Šimko, Jabcon, Blaško
rozhodovali: Ondrášek, Homoľa, Mano, Tkáč
divákov: 250

Haniska nastupovala do zápasu s Lipanmi s miernymi obavami, pretože mužstvo nastupovalo vo veľmi oklieštenej zostave a proti kvalitnému súperovi to veru ľahký zápas ani nebol. Už v druhej minúte pohrozili hostia, konkrétne Pončák, ktorý sa po individuálnej akcii dostal až k zakončeniu, no pozorného Fedora neprekonal. V 6.minúte však zahrmelo na druhej strane. Centrovanú loptu Klimeka dobre neodhadol hosťujúci brankár a Dominik Novotný tak s ľahkosťou skóroval do odkrytej bránky, 1:0. V 12.minúte to bola opäť Haniska, ktorá hrozila. Klimek rozohral akciu s Hrubovčákom po pravej strane, následný center našiel Becka, ktorý však netrafil bránu. O dve minúty neskôr predviedol peknú individuálnu akciu domáci Kolbas, centrom našiel Hrubovčáka, ale lopta opäť smerovala len tesne nad bránu hostí. Lipany sa snažili o nátlakovú hru, no umné bránenie Hanisky a rýchle protiútoky boli väčšou zbraňou v tomto zápase. To sa potvrdilo aj v 18.minúte keď po rohovom kope Šipoša nastala veľká skrumáž pred bránou Lipan. Skóre sa však nemenilo, pretože ani jeden z hráčov Hanisky loptu nezasiahol. 22.minúta priniesla ďalšiu šancu domácich, keď si Borovský spracoval loptu na hranici pokutového územia a jeho následná strela skončila len na žrdi. Hostia sa dostali k vážnejšej situácii až v 34.minúte. Dobre zahratý roh hosťujúci Blaško hlavičkoval mimo bránu. To bola posledná vážnejšia akcia prvého polčasu a do kabín sa šlo za stavu 1:0. Druhý polčas začal aktivitou hostí, ktorí trafili v 47.minúte po rohovom kope brvno, ale z následného protiútoku trestala opäť Haniska. Dominik Novotný našiel na ľavej strane Pekára, ktorý odcentroval a dobre nabiehajúci Hrubovčák rutinérsky zakončil gólovú akciu, 2:0. Hráči Hanisky sa však dlho z dvojgólového vedenia netešili. V 55.minúte predviedol krásnu individuálnu akciu hosťujúci Blaško a ešte krajšie ju zakončil. Strela z 20metrov krásne zaplachtila do ľavého horného rohu Fedorovej brány a bolo 2:1. Od tohto momentu sa hráči Hanisky sústredili na pozornú defenzívu a to sa im aj darilo. Až v 77.minúte sa k vážnejšiemu ohrozeniu brány dostali hostia, ale nebezpečnú strelu Jabcona Fedor zneškodnil. V nasledujúcej minúte Haniska predviedla opäť jeden zo svojich kvalitných brejkov, keď v závere akcie Pekár z uhla zakončoval do žrde brány Lipan. To bola posledná vážnejšia akcia zápasu. Haniska umne bránila a zápas s kvalitným súperom dotiahla do víťazného konca. 3 body ostali doma, no tie budeme musieť potvrdiť v ďalšom domácom vystúpení proti nevyspytateľnej Bardejovskej Novej Vsi, čo určite ľahké nebude.

autor: Ing. Štefan Sopko