13.kolo - FK Haniska - MŠK Tesla Stropkov 1:1

1:1 (0:1)

naša zostava: Kobr - Horváth, Majerník, Zajac, Beck - M.Molnár (74.Horňák), M.Majoroš, Slicho, Papcún (54.G.Majoroš) - Klimek (65.Varga), S.Molnár

Stropkov: Hažer - Petrovský, Zápotocký, Kaňuk, Bilas, Onder, Bochin, Reiter, Porkolab, Čepa, Bíroš

náš gól: Slavomír Molnár (11m)

Žiadna séria netrvá večne, o čom sme sa v Haniske presvedčili v zápase so Stropkovom. Domáca séria súťažných výhier trvajúca rok a pol sa skončila, o čo sa postaralo oklieštené mužstvo zo Stropkova, ktoré na zápas dorazilo pol hodinu pred stretnutím, a to len s 11 hráčmi.
Od úvodných minút sme boli svedkami priemerného zápasu, kedy na hráčoch Hanisky bolo badať istú strnulosť a nepresnosť v prihrávkach. Hostia nastúpili s úmyslom zodpovedne brániť a vyrážať do smrtiacich protiútokov. V 7.minúte sa k zakončeniu predieral M.Molnár, ale obrana hostí bola proti. Na hrote hrajúci Klimek v 18.minúte nebezpečne odcentroval, avšak brankár hostí sa nenechal vystrašiť. V 19.minúte po prihrávke cez stred obrany unikol rýchlonohý Čepa a popod zasahujúceho Kobra šokoval všetkých, 0:1. Najlepší strelec mužstva S.Molnár sa dostal k zakončeniu v 26.minúte, ale jeho prízemná strela šla tesne vedľa brány. Po viacerých štandardných situáciách a rohových kopoch šli naše zakončenia vysoko nad alebo len do náručia brankára Hažera. V závere prvého polčasu zahodil obrovskú príležitosť Klimek, keď zblízka nedal. Po zmene strán hostia aj naďalej odhodlane bránili a kazili naše rozohrávky. V 57.minúte sme sa predsa len dočkali. Po faule na Klimeka nariadil hlavný rozhodca správne pokutový kop, ktorý S.Molnár s prehľadom premenil, 1:1. Čakalo sa, že tento moment Stropkovčanov zlomí a poddajú sa, ale nebolo tomu tak. Haniska sa snažila tvoriť, hrať kombinačný futbal, ale aj nakopávať lopty smerom dopredu. Hádam najväčšiu príležitosť na otočenie výsledku mal v 65.minúte S.Molnár, ktorého individuálna akcia a prudké zakončenie skončili na pozornom brankárovi. Ani tri striedania, ani enormná snaha hráčov Hanisky nepomohli, na tri body sme si doma nesiahli. Po remíze mohli byť spokojnejší samozrejme hostia.
Najbližšiu nedeľu sa naše mužstvo predstaví na ihrisku vo vzdialenej Snine, kde Vás všetkých srdečne pozývam.