13.kolo - FK Haniska - FK Starý Smokovec-Vysoké Tatry 2:1

naša zostava: Fedor - Horváth, Slicho, Gorej, Šipoš, Klimek, G.Majoroš (76.V.Horňák), M.Majoroš, P.Horňák, Molnár, Palenčár (90.Papuga)

Vysoké Tatry: Hvostik - Šefc, Borza, Nemčko, Maťaš, Palguta (52.Končík), Galik, Alžbetkin (68.Haničák), Šimšaj, Dulovič, Ďurán

góly: 18. Horváth, 79. M.Majoroš - 54. Alžbetkin (11m)
ŽK: Fedor, Palenčár - Borza
rozhodovali: Michalík, Ondič, Bochnovič, Lisák
divákov: 200

V súboji 13.kola zavítal do Hanisky nováčik súťaže, celok Vysokých Tatier, ktorému pred zápasom patrila solídna 3.priečka a povzbudivé výsledky z ihrísk súperov. Hráči Hanisky sa však súpera ani jeho výsledkov nezľakli a od úvodu stretnutia diktovali tempo hry. Lopta bola na domácich kopačkách častejšie, ale bez výraznejšieho ohrozenia brány súpera. K prvému ohrozeniu brány zavelil Slicho, ale svoj priamy kop z 5. minúty namieril len nad bránu. V 11.minúte predviedol individuálnu akciu Klimek, ktorého zakončenie však šlo nad bránu. V 12.minúte predviedol svoje "majstrovstvo" brankár hostí, keď s loptou opustil šestnástku a po následnej chybe zakončil Palenčár len do bočnej siete. Tlak Hanisky v týchto momentoch naberal na obrátkach a Vysoké Tatry sa prakticky nedostali do kombinácie. V 18.minúte zahrával priamy kop opäť Slicho, ale tentokrát už presnejšie. Jeho centrovaná lopta preletela bránkoviskom a na vzdialenejšej strane zakončil efektnou hlavičkou nabiehajúci Horváth1:0. Po góle tempo hry trochu opadlo, ale Haniska bola aj naďalej aktívnejšia a futbalovejšia. V 33.minúte predviedli rýchlu kombináciu Šipoš s Palenčárom, ale zakončujúci Patrik Horňák pálil z prvej len do nebies. S blížiacim sa záverom prvého polčasu pohrozili aj hostia, kedy po rýchlej akcii zakončovali z uhla, ale Fedor si svoju bližšiu žrď postrážil. V 45.minúte po priamom kope Gabriela Majoroša tečoval prízemnú strelu Gorej, a lopta len tesne minula bránu. Po zmene strán sa začal na ihrisku objavovať tohto sezónny fenomén, a to veľmi diskutabilné, niekedy až zvláštne výroky rozhodcov voči Haniske. Hostia síce začali odvážnejšie, a v 52.minúte vyslali na Fedora štipľavú strelu, ale gólman Hanisky si s ňou poradil. V 54.minúte došlo v pokutovom území ku kontaktu Goreja s útočníkom hostí, avšak hlavný rozhodca, stojaci pár metrov od zákroku, ostal chladný a jeho píšťalka nemá. Avšak po signalizácii AR2, pána Bochnoviča, nariadil na počudovanie všetkých prítomných, pokutový kop v prospech Vysokých Tatier ! Búrka nevôle fanúšikov bola namieste. Alžbetkin sa z bieleho bodu nemýlil a vyrovnal na 1:1. Tento moment na nasledujúce minúty priniesol na kopačky hráčov Hanisky nervozitu, a futbalový prejav stratil svoje čaro. Naopak, boli to práve hostia, ktorí mohli strhnúť vedenie na svoju stranu, ale v 73.minúte netrafil z dobrej pozície Ďurán. Záverčný tlak Hanisky však priniesol svoje ovocie. Na centrovanú loptu Klimeka najlepšie zareagoval v 79.minúte tiesnený Marcel Majoroš, a hoci faulovaný a zo záklonu, trafil loptu presne k žrdi, 2:1. V záverečných minútach sa prezentoval štipľavou strelou Vladimír Horňák, ale brankár Tatier loptu reflexívne vyrazil. V záverečnej minúte dosiahla Hanisky aj tretí gól v stretnutí, ale pre postavenie mimo hry ho rozhodcovia neuznali. Aj napriek tomuto záverečnému prešľapu rozhodcovskej trojice ostali 3 body v Haniske a domáce séria neporaziteľnosti pokračuje aj naďalej. Už najbližšiu sobotu sa predstavia naši chlapci v Starej Ľubovni, kde budú urputne bojovať o dôležité body.