12.kolo - MŠK Tesla Stropkov - FK Haniska 1:0

Haniska: Fedor - Laczko, Gorej, Horváth, Šipoš - Klimek, Beck (82.Borovský), Pástor (89.Novotný), Kolbas, Majoroš (79.Hrubovčák) - Pekár

Stropkov: Hažer - Dolutovský, Polaščík (78.Burcák), Pavlík, Bochin, Poľák, Pundžák, Varga (62.Veselý), Demčo (62.Vachaľ), Staško, Jurč

gól: 73.Poľák
ŽK: Staško - Beck, Pástor, Hrubovčák
rozhodovali: Anguš, Klovanič, Béreš, Gavalier
divákov: 400

V zápase tretieho s druhým sme v nedeľu mali možnosť vidieť len podpriemerný futbal s ojedinelými šancami na oboch stranách. Nudný zápas začali obe mužstvá opatrne a nikto nechcel hneď v úvode spraviť chybu, ktorá by ho stála stratu bodov. Až v 9.minúte sme sa dočkali streleckého pokusu v podaní domácich. Po priamom kope Stropkovčanov sa odrazená lopta dostala k domácemu Polaščíkovi, no jeho strela z veľkej diaľky mierila tesne nad. Prvú strelu medzi tri žrde sme mali možnosť spozorovať v 16.minúte, ale strela domáceho Bochina nemala razanciu, ani presnosť a skončila v náručí Fedora. V 22.minúte sa dostala k slovu aj Haniska. Kolbas si prebral loptu v strede ihriska, následne našiel Pekára, ktorého strela bola bohužiaľ zblokovaná na roh. Z následného rohu hostia pohrozili druhýkrát, keď sa odrazená lopta dostala k Majorošovi a ten vypálil z 18m len do brániaceho hráča, ktorý loptu zblokoval opäť na roh. V 27.minúte niektorí domáci diváci už videli loptu v sieti Hanisky, no dobre kopnutý priamy kop, ktorý preletel celým malým pokutovým územím, nikto nezasiahol. Poslednou udalosťou, ktorá stojí za akú takú zmienku, bol domáci priamy kop. Ten realizoval Miroslav Demčo, ktorý napálil loptu nad a tak sa išlo do kabín za stavu 0-0.Nudne sa začal aj druhý polčas tohto zápasu a zaujímavej situácie sme sa dočkali až v 60.minúte. Hosťujúci Majoroš našiel v 16ke nikým nekrytého Becka, no ten vo vyloženej šanci poslal loptu hlavou tesne mimo pravej žrde domácej brány. 64. minúta priniesla skrumáž v pokutovom území hostí, no nikto z hráčov Stropkova nedokázal dostať loptu do siete. Gólu sa diváci predsa len dočkali a to v 73. minúte. Dlhá nakopávaná lopta Stropkovčanov skončila nakoniec po chybe v strede obrany hostí na kopačke dobre hrajúceho Poľáka, ktorý sa rútil sám na bránu a Fedorovi nedal žiadnu šancu, 1:0. Haniska sa snažila prebrať iniciatívu, no na ihrisku to vyzeralo ako predošlých 73. minút. Chlapci sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale bezvýsledne. Jedinou vážnou príležitosťou bola tečovaná strela Hrubovčáka, ktorá však skončila na žrdi a tak si Haniska pripísala prvú prehru na súperovom ihrisku. Slabému zápasu by skôr svedčala remíza, no jedinú vážnejšiu chybu v obrane Hanisky domáci využili a na druhej strane sa útočiaci hráči Hanisky nepresadili ani z čistých príležitostí. Bohužiaľ sa tentokrát nebodovalo, najbližšie nás teraz čakajú 2 náročné zápasy a pevne verím, že si z nich odnesieme 6 bodov.

autor: Ing.Štefan Sopko