12.kolo - MFK Slovan Sabinov - FK Haniska 2:0

naša zostava: Suchý - Gorej, Slicho, Palenčár, G.Majoroš, Marcel Majoroš (76. Maroš Majoroš), Tereščík, Beck, Gyongyosi, V. Horňák, P. Horňák

Sabinov: Eliáš - Janiga (31. Kolpak), Futej, Novotný, Lapoš (90.+ Tomaško), Vranko (77. D.Sochovič), Andraščík, Bašista, Dlugoš, Prusák, Verešpej

góly: 62. P.Kolpak, 90. Dlugoš (11m)
rozhodovali: Mano J., Čech-Špirek, Paulišin, Džubák
divákov: 150

V sychravom počasí na dobre pripravenom trávniku odohrali hráči Hanisky vo veľmi oklieštenej zostave v Sabinove vyrovnaný, no veľmi nervózny zápas. Úvod zápasu až na náznaky šancí nepriniesol vôbec nič. Hra bola rozháraná, plná nepresností a hráčom sa nepodarilo vymyslieť ani jednu ucelenú akciu. Vzrušenie priniesla až 11. minúta, kedy sa do zakončenia dostali domáci, no zo skrumáže v malom pokutovom území nedokázali strhnúť vedenie na svoju stranu. V 14. minúte sa do najväčšej šance stretnutia dostal útočník Hanisky Patrik Horňák, no jeho prudkú strelu domáci brankár pohotovo vyrazil, k odrazenej lopte sa dostával Palenčár, ale zakončiť nestihol. Zápas pokračoval vo vlažnom tempe, a väčšinou to bol mimo-šestnástkový futbal. V 25 minúte sa hráči Hanisky mohli ujať vedenia, ale Palenčár v dobrej pozícií netrafil ideálne loptu a domáci ju odkopli do bezpečia. V 35 minúte sa do svojej druhej veľkej šance dostával hosťujúci Patrik Horňák, ktorý bol domácimi obrancami atakovaný zozadu, no píšťalka hlavného arbitra Mana ostala nemá. V 43 minúte bol na polovici ihriska nebezpečne sfaulovaný záložník Hanisky Tereščík, hlavný arbiter Mano faul na počudovanie všetkých  neodpískal,  k lopte sa dostali domáci, ale v nájazde na brankára hostí Suchého neuspeli. Druhý polčas pokračoval vo vlažnom tempe a tak domáci ako aj hostia čakali na chybu súpera. Tá prišla v 62 minúte kedy pri štandardnej situácií  obrana hostí nepokryla domáceho Kolpaka a ten z pozície, ktorá zaváňala postavením mimo hry nedal Suchému šancu, 1:0. Po tomto góle prebrali iniciatívu hráči Hanisky, no do vyložených šancí sa nedostávali. V 70 minúte bol po hrubom zákroku na Majoroša vylúčený autor domáceho gólu Kolpak. V tomto momente sa domáci hráči vrhli na hlavného arbitra Mana a osobne si myslím, že ak by mal viac guráže, tak s pokojným srdcom mohol odpískať inzultáciu. Nestalo sa tak, zápas pokračoval v nervóznom duchu. V 75 minúte domáci obranca sklzom zo zadu zostrelil stredopoliara Hanisky V. Horňáka a ten bol rád, že domov šiel bez zlomeniny dolnej končatiny. Hlavný rozhodca nepotrestal tento zákrok na „kriminál“ ani žltou kartou a len prispel k ešte väčšej nervozite zápasu. Domáci sa na konci zápasu sústredili na obranu a snažili sa ubrániť jednogólový náskok. Hráčom Hanisky sa nedarilo presadzovať proti bojovnej obrane Sabinovčanov a zápas spel k výslednému rezultátu 1:0. V 85 minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Becka a aby toho nebolo málo, v 88 minúte aj brankár Hanisky Suchý. Ten vo vyloženej šanci fauloval domáceho útočníka a zaslúžene šiel pod sprchy. Domáci nariadený pokutový kop premenili a z druhého gólu sa radoval najlepší hráč domácich Dlugoš. Hanišťania nepredviedli ideálny výkon, domáci dokázali zvíťaziť 2:0 a moje želanie, aby do zápasu nevstupovali svojimi zlými výkonmi arbitri stretnutia, sa bohužiaľ nenaplnilo. Niekedy mám pocit, že bez nich by bol futbal oveľa krajší, korektnejší a hlavne kľudnejší. Po Revištiach sme zažili výraznú rozhodcovskú blamáž aj v Sabinove a nechuť cestovať stovky kilometrov a pozerať sa na divadlo stúpla. Mne osobne je ľúto funkcionárov Hanisky, ktorí sa snažia dávať do futbalu všetko, no nie každý arbiter chodí na zápasy s týmto cieľom.

autor: Štefan Sopko