12.kolo - MFK Slovan Giraltove - FK Haniska 2:2

2:2 (1:0)

naša zostava: Suchý - Beck, Gorej (37.Papcún), Zajac, Horváth - Slicho, Majerník - M.Molnár (90.Varga), M.Majoroš, S.Molnár - Horňák (74.Klimek)

Giraltovce: Štefánik - Bedná, Vojta, Gdovin, P.Partila, Uhrín, Verčimák, Cauner (75.Roba), Čabala, Pankúch (59.Havrila), Kaňuch

naše góly: Slicho, Marcel Majoroš

V Giraltovciach sa hral od úvodu svižný futbal, ale akcie oboch mužstiev končili na pozorných obranách súpera. Domáci, v prvých minútach značne behavejší, udreli v 9.minúte po rohovom kope. Hlavičku Suchý vyrazil, ale nepokrytý Pankúch na vzdialenejšej žrdi nemal problém skórovať, 1:0. Na rozostavenie 4-2-3-1 sme si ťažšie zvykali, ale postupne sme sa vpredu viac osmeľovali. Strela Slavomíra Molnára z 12.minúty však mierila len do nebies. Domáci pohrozili v 22.minúte, ale ich strelecký pokus šiel mimo. Šancu na vyrovnanie nevyužil v 31.minúte Majerník, keď nezakončil dostatočne razantne. V závere prvého polčasu utrpela stratu naša defenzíva, kedy si nešťastne poranil nohu Gorej. Po zmene strán tempo našej hry zvýšilo obrátky, a domáci postupne kondične odchádzali. V 52.minúte po rohovom kope strelu Horvátha brankár vyškrabal nad bránu, a ani z následného ďalšieho rohu sme nezakončili presne. Giraltovce sa k šanciam dostávali len sporadicky, ich nebezpečnú strelu v 67.minúte zneškodnil Suchý. V 69.minúte po centri Michala Molnára hlavičkoval Papcún, ale obetavý zákrok brankára, aj za cenu stretu s konštrukciu brány, zachránil Giraltovce od vyrovnania. Zaslúžené vyrovnanie prišlo štvrťhodinu pred koncom, kedy center Michala Molnára brankár vyrazil, ale strela z prvej z kopačky Slicha skončila v sieti, 1:1. Pät minút pred koncom po našom rohovom kope brankár loptu vyboxoval, ale strelou k žrdi z prvej z dobrých 20metrov naklonil misky váh na našu stranu Marcel Majoroš, 1:2. Domáci však v závere vrhli všetky sily do útoku, a oplatilo sa im. Dve minúty pred koncom trafil ideálne Verčimák, a spečatil stav stretnutia na konečných 2:2. Haniska si tak zvonku doniesla ďalší cenný bod do tabuľky pravdy, a udržala sa na peknom 3.mieste tabuľky MR VsFZ. Po dvoch zápasoch u súperov hostíme najbližšiu nedeľu mužstvo Stropkova.