12.kolo - FK Pokrok SEZ Krompachy - FK Haniska 1:1

naša zostava: Suchý - Molnár (90.Plačintár), Gorej, Horváth, Šipoš - Klimek, Gluchman, Slicho, P.Horňák (57.Pástor), Majoroš (69.Laczko) - Pekár

Krompachy: Kmeťko - M.Košč, Ľ.Ontko, Kuriško, I.Košč (64.Biľ) - M.Ontko, Rychnavský, Karpinský, Jochman - Hagara (79.Rodzik), Ivančo

góly: 83. M.Košč - 32. Majoroš
ŽK: M. Ontko, Jochman, Ivančo - Gorej, Majoroš, Molnár
rozhodovali: Homoľa, Drenko, Tóth, Bazar
divákov: 350

Príjemné jesenné počasie a atraktivita súboja prilákali do Krompách slušnú divácku návštevu, ktorá videla stretnutie domáceho FK Pokrok SEZ Krompachy a hostí z Hanisky. Hostí zdobila päť-zápasová víťazná šnúra a domácich naopak kvalitné výsledky z vlastného trávnika. Od začiatku domáci vybehli na Hanisku vo vysokom tempe a hostia boli riadne zaskočení. V 4.minúte unikol obrane Hanisky domáci Ľ.Ontko a jeho zakončenie bravúrne nohou zneškodnil gólman Suchý. V 7.minúte pohrozili domáci opäť, keď po prečíslení a dorážkach odkopol nebezpečne poskakujúcu loptu pred bránou Hanisky do bezpečia Gorej. V 10.minúte zaspala opäť raz obrana hostí a domáci Hagara zblízka nezakončil dôrazne. Krompachy hrozili z rýchlych kombinácií a Haniske trvalo dobrú štvrťhodinu, pokiaľ sa v tomto stretnutí našla a skonsolidovala svoje rady. V 17.minúte pohrozili hostia prvýkrát. Domáca obrana trestuhodne pustila do úniku kapitána hostí Pekára, ktorého krížnu strelu k vzdialenejšej žrdi zastavil dobre chytajúci Kmeťko svojou nohou.V 23.minúte hlavičkoval v zakončení domáci Ľ.Ontko, ale nenamieril presne. V týchto momentoch sa hra vyrovnala a diváci mohli sledovať pekný futbal, s rýchlymi kombináciami. V 32.minúte zahrávala Haniska priamy kop. Centrovaná lopta Slicha sa po skrumáži dostala k osamotenému Ladislavovi Majorošovi, ktorý s prehľadom zakončil, 0:1. Domáci ostali mierne zaskočení, nakoľko ich viacero šancí ostalo nevyužitých a do konca prvého polčasu ohrozili bránu Hanisky len propagačnými strelami či priamymi kopmi, ktorých exekútori zakončovali veľmi nepresne. Po zmene strán sa očakával veľký tlak domácich, ale ten na ihrisku akosi nebolo badať. Skúsený celok Hanisky sa umnou hrou a rýchlymi akciami nestiahol do obrannej ulity, ale naopak hrozil v útoku. V 58.minúte zakončoval zblízka nekrytý Pekár, ale jeho strelu brankár domácich vyrazil. Krompachy pohrozili len z priameho kopu na začiatku 60.minúty, ale lopta mierila mimo brány. V 68.minúte hlavičkoval po rohovom kope domáci Karpinský, avšak opäť raz len nepresne. Druhý gól Hanisky mal na hlave v 73.minúte Horváth, ale zblízka hlavičkoval len vysoko do nebies. Obrovskú šancu domácich na vyrovnanie spálil v 75.minúte striedajúci Biľ, ktorý po rýchlej akcii vyslal síce prudkú, ale nepresnú strelu. V 80.minúte sa dostali do prečíslenia hostia. Pástor však namiesto zakončenia v podobe strely ešte prihrával Klimekovi, a obaja po vzájomnom nedorozumení tak zbabrali mimoriadne sľubnú akciu. Po množstve príležitostí na skórovanie sa Krompachy dočkali vyrovnania v 83.minúte. Na rohový kop najlepšie vyskočil Michal Košč a nechytateľnou hlavičkou do šibenice vyrovnal na 1:1. Do konca zápasu mali ešte mužstvá niekoľko pološancí, ale stav stretnutia sa už nemenil. Haniska si za svoj kolektívny a bojovný výkon bod zaslúžila a domáce Krompachy sú aj naďalej doma neporazeným mužstvom. Pozitívom stretnutia bola výborná atmosféra na tribúnach, o ktorú sa pričinili fanúšikovia Hanisky. Najbižší domáci zápas odohrajú Haniščania v domácom prostredí proti Stropkovu, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo