11.kolo - FK Haniska - FK Drustav Svidník 3:1

naša zostava: Suchý - Klimek (73. Tereščík), Horváth, Gorej, Šipoš - Molnár, Matej, Gluchman, P. Horňák, Majoroš (81. Papuga) - Pekár

Svidník: M. Matkobiš - Tyč, Vaľany, Chrzan (73. J. Matkobiš), Horbaj - Mikita, Frančák, Pavelčák, Friček - Onder, Petrik

góly: 14. a 62. Matej, 76. Horváth - 86. Friček
ŽK: - Mikita
rozhodovali: Fabíny, Rumančík, Gonos, Džubák
divákov: 200

V 11.kole zavítal do Hanisky posledný celok tabuľky, mužstvo FK Drustav Svidník, a tak postavenie súpera a aj 4zápasová víťazná séria domácich predurčovala Hanisku do pozície jasného favorita. Od úvodných minút herne dominovala Haniska a jedna akcia striedala druhú. Už v 5.minúte zahral nebezpečne priamy kop Šipoš, keď jeho točená lopta skončila len tesne mimo brány. Šipoš bol pri chuti a v 9.minúte sa prezentoval prízemnou strelou, ktorú však hosťujúci gólman s prehľadom kryl. V 12.minúte Pekár vysunul šikovnou prihrávkou do úniku Molnára, ktorého prudká strela zblízka skončila len na brankárovi Svidníka. V 14.minúte sa predviedol peknou individuálnou akciou Matej. Prekľučkoval sa dvojicou brániacich hráčov a strelou z 20metrov priamo do šibenice otvoril skóre, 1:0. Nasledujúce minúty priniesli územnú prevahu Hanisky, ale k priamemu ohrozeniu brány neprichádzalo. Až v 30.minúte sa opäť prebudili domáci, keď najprv bránený Majoroš trafil len gólmana, a vyrazenú loptu napálil Klimek z tažkého uhla len do brvna. Za zmienku stoja aj strely Majoroša či Molnára, ktoré však mierili tesne mimo brány. V 38.minúte pohrozili aj hostia zo Svidníka. Po ich jedinej akcii v prvom polčase zakončoval z uhla Friček, ale gólman Suchý loptu bravúrne vychytal. Hostia boli v prvom polčase za prakticky žiadny výkon na ihrisku súci na niekoľko gólov v ich sieti. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. V 47.minúte si na priamy kop P. Horňáka najlepšie vyskočil Pekár, a jeho hlavičku k žrdi brankár Svidníka chytil. V 54.minúte zakončoval peknú akciu Hanisky Klimek, ale jeho zakončeniu z otočky chýbala razancia a moment prekvapenia. V 62.minúte to bol opäť raz veľmi dobre hrajúci Matej, ktorý si po biliardovej akcii domácich pristavil loptu na hranici pokutového územia a prízemnou strelou zvýšil vedenie na 2:0. Potlesk si vyslúžila aj strela zo strednej vzdialenosti v podaní P. Horňáka v 70.minúte, ktorá vystrašila gólmana Svidníka, M. Matkobiša. V 76.minúte našiel presný center Mateja hlavu Pekára, a jeho mimoriadne prudkú a dobre umiestnenú hlavičku vyškrabal gólman Svidníka na roh. Po následnom rohovom kope zakončoval hlavou Horváth a zvýšil vedenie už na 3:0. Haniska sa uspokojila s náskokom a pohrozili aj hostia. Najprv v 80.minúte unikol obrane J. Matkobiš, a jeho zakončenie vyrazil nohou brankár Suchý. V 86.minúte však Svidník už skóroval. Prízemný center do pokutového územia Hanisky našiel voľného Frička, ktorý prudkou strelou upravil skóre na konečných 3:1. Bodku za stretnutím dal strelou domáci Molnár, ktorého lopta však šla mierne nad bránu. Haniska tak získala doma povinné 3 body a hoci herne dominovala, gólovo to mohlo byť ešte výraznejšie. Hráčom chýbalo šťastie a pokoj pri zakončení, avšak víťazná séria Hanisky sa natiahla už na 5 stretnutí. Už o týždeň cestujeme na horúcu pôdu nováčika súťaže do Krompách a na tento zápas Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo