10.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Giraltovce 1:0

naša zostava: Fedor - Klimek, Horváth, Gorej, Šipoš - Molnár, Slicho, Beck, Majoroš G. (55.Majoroš M.) - Palenčár (74.Tereščík), Horňák P. (88.Papuga)

Giraltovce: Štefanik - Partila (89.Biroš), Roba, Šinaľ, Pendrák, Čabala (84.Pankuch P.) - Cauner, Verčimák, Pankuch S. - Vaľovský, Fiľakovský (85.Mitaľ)

gól: 61. Patrik Horňák
rozhodovali: Marcin, Vaľko, Rumančík, Pečarka
divákov: 400

Úvodu stretnutia predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného ihriska, spolu za účasti prezidenta VsFZ, Richarda Havrillu, a prezidenta SFZ, Jána Kováčika. Po príhovoroch a krátkom kultúrnom programe, sa už trochu stuhnutí a uzimení hráči pustili do zápasu. Prvotná desaťminútovka priniesla množstvo nepresností a medzišestnástkový futbal. V 10.minúte zahrával priamy kop z dobrej pozície domáci stredopoliar Gabriel Majoroš, ale jeho prudká strela bola stečovaná múrom a mierila vedľa brány. V 12.minúte sa strelou zo strednej vzdialenosti prezentoval Slicho, ale ani jeho strela nemierila medzi tri žrde. V 21.minúte unikol po krídle bojovný Molnár, centrom pred bránu našiel Palenčára, ale ten z dobrej pozície nezakončil presne. Ďalšie minúty boli diváci svedkami bojovného a útočného futbalu, ale s minimom ohrození brány na jednej či druhej strane. V 41.minúte zahrávali priamy kop hostia, ale ani oni nenamierili pekne. Po bezgólovom prvom polčase sme boli v druhom polčase svedkami zlepšeného herného prejavu na obidvoch stranách. V 48.minúte unikol poza obranu hostí Palenčár, ale jeho prudkú strelu brankár Štefanik vyrazil. V 50.minúte po akcii hosťujúceho Verčimáka odpratal loptu do bezpečia Palenčár. V 54.minúte to bol opäť raz Palenčár, ktorý unikol obrane hostí, ale ani na dvakrát nedokázal dopraviť loptu za chrbát dobre chytajúceho Štefanika. V 61.minúte zahrával rohový kop Hanisky nakrátko Slicho, na center Šipoša do pokutového územia si najlepšie vyskočil Patrik Horňák, a presnou hlavičkou k žrdi skóroval, 1:0. O minúte neskôr mohlo byť vyrovnané, ale šancu hosťujúceho Vaľovského zneškodnil bravúrnym zákrokom Fedor. V 67.minúte predviedol od polovice ihriska individuálnu akciu Molnár, ktorej na konci chýbalo len presnejšie zakončenie. V 78.minúte mala Haniska po rohovom kope veľkú šancu na zvýšenie náskoku, ale po veľkej skrumáži a ani trojnásobnej dorážke sa skóre stretnutia nemenilo. V 80.minúte sa prezentoval nebezpečnou strelou Marcel Majoroš, ale gólman Giraltoviec bol pozorný. V samotnom závere zaujalo pohotové vybehnutie gólmana Fedora, ktorý zneškodnil príležitosť Giraltoviec a bodkou za stretnutím bola strela striedajúceho Papugu, ktorá však mierila mimo bránu. V obojstranne vyrovnanom stretnutí sa tešili z najtesnejšieho víťazstva hráči domácej Hanisky, a tak domácu bilanciu udržali stopercentnú. Silu a kvalitu mužstva preverí už o týždeň aktuálny líder súťaže, celok Sniny. Na stretnutie ste všetci srdečne pozvaní !

autor: Milan Bačo