10.kolo - FK Haniska - FC Pivovar V.Šariš 6:1

26.09.2011 20:03

6:1 (2:0)

naša zostava: Kobr (74.Suchý) - Varga (72. Bilišňanský), Gorej, Zajac, Beck - M.Molnár, Slicho (62.Papcún), M.Majoroš, Horňák - Majerník, S.Molnár

V.Šariš: Čorej - Pendrák, Gomulec, Štofko, Kizák - Chovan, Šmalec (78.Sviatkovský), Olejár, Jačišin - Adam, Ivan (46.Kopáč)

Od úvodných minút sme boli svedkami útočného futbalu, pričom to boli práve hostia, ktorí pohrozili sériou rohových kopov hneď v úvodných minútach. V 15.minúte dokonca dosiahli gól, ktorý však pre ofsajd neplatil. Tento moment našich chlapcov zobudil z letargie a začali predvádzať svoj kombinačný, nátlakový futbal. V 20.minúte v strede poľa zabojoval Varga, prihral S.Molnárovi, a ten krásne poza obranu Šarišanov vysunul M.Majoroša, ktorý s prehľadom skóroval, 1:0. Hosťujúci gólman sa veru mal čo obracať, keď v nasledujúcich minútach čelil strele Michala Molnára a priamemu kopu Slavomíra Molnára, ktoré s námahou vyrazil. V 33.minúte sa nám podarilo skórovať po rohovom kope, kedy predĺženú loptu vrátil po zemi do "päťky" Slavomír Molnár, kde bombou zblízka skóroval Gorej2:0. V prvom polčase Haniska hrala trochu zakrýknuto, napriek tomu sme viedli a v druhom polčase naplno ukázali zohratosť, kompaktonosť a kvalitnú kondíciu. Hostia pohrozili strelou z priameho kopu v 51.minúte, kedy lopta presvišťala tesne mimo brány. V 59.minúte svoj výborný výkon v stretnutí dokumentoval gólom Slavomír Molnár, kedy po individuálnej akcii a nekompromisnej strele zvyšoval na 3:0. Gólom aj výkonom si dal pekný darček k 25-tym narodeninám, ktoré v deň zápasu oslavoval. V 64.minúte pätičkou našiel voľnéhoMajerníka a ten do prádznej brány zvyšoval už na 4:0. O štyri minúty vrátil predĺžený centre do pokutového územia Papcún, a na strelu Majerníka bol gólman krátky, 5:0. Čestný úspech zaznamenali aj "pivovarníci", kedy v 90minúte po odrazenej lopte skórovalJačišin5:1. Bodku za stretnutím dal v 92.minúte technickou strelou Marcel Majoroš, a tak spečatil našu výhru na konečných 6:1. Po predvedenom výkone a streleckých hodoch sme sa vyšvihli na 1.priečku tabuľky Majstrovstiev regiónu VsFZ. Najbližšiu nedeľu nás čaká ďalší "derby" zápas, kedy na ihrisku vo Vyšnom Opátskom budeme chcieť uchmatnúť nejaké body domácim. Dúfam, že rovnako ako na zápas v 3.kole v Krásnej, nás príde povzbudiť veľké množstvo fanúšikov z Hanisky, ale aj širokého okolia.