1.kolo - FK Haniska - TJ Veľké Revištia 4:0

Haniska: Fedor - Sučák (69.Novotný), Gorej (73.Borovský), Laczko, Šipoš - Molnár, Kolbas, Beck, Pástor - Majerník, Pekár (80.Hrubovčák)

V.Revištia: Ónody - Kostovčik, Gomboš, Simčik, Lukačko, Bátyi, Chýrik, Praščák, Dargaj, Paulovčák, Koscelník (83. Tokár)

góly: 5.,39. a 64. Pekár, 41. Kolbas
ŽK: - -
rozhodovali: Bochnovič, Cuprák, Rumančík, Mriglot
divákov: 350

Historickú premiéru v III.lige absolvovala Haniska na domácom trávniku a žreb jej prisúdil súpera z Veľkých Revíšť. Očakávania v domácom tábore boli veľmi veľké, nakoľko sa chcelo úspešne vstúpiť do sezóny a vyhrať. Úvodné dotyky s loptou priniesli miernu nervozitu a nepresnosť na kopačky oboch celkov. V 5.minúte však šli domáci do vedenia. Po dlhom vhadzovaní Majerníka predlžoval loptu hlavou Pekár, avšak tá zaplachtila presne pod brvno a od brankára hostí Ónodyho zapadla za bránkovú čiaru. Prvotné nejasnosti či to bol alebo nebol gól v momente ukončil postranný rozhodca, ktorý sa rozbehol smerom k stredovej čiare, 1:0. Hostia dali o sebe vedieť v 10.minúte, kedy sa strelou spoza 16-tky prezentoval hosťujúci Lukačko, ale jeho pokus Fedor v bráne Hanisky zneškodnil. V 14.minúte zakončil akciu Hanisky po kombinácii Majerníka s Pekárom Pástor, ale z otočky mieril len do bočnej siete. V 17.minúte hostia opäť raz vyskúšali Fedorovu pozornosť strelou z diaľky, ale ten ostal neprekonaný. V 22.minúte po rohu Hanisky dosiahol Pekár gól hlavou, ale ten pre ofsajd nebol uznaný. V 30.minúte predviedol svoju strelu z voleja Kolbas, ale mieril len nad bránu. Po polhodine hry Haniska absolútne ovládala hru a zdecimovaní hostia prevažne len bránili. V 36.minúte sa dostal do dobrej pozície domáci Pástor, ale finálne zakončenie poslal vysoko do nebies. V 39.minúte po ďalšej centrovanej lopte do pokutového územia hostí už gól z hlavy Pekára uznaný bol a Haniska bola na najlepšej ceste za plným bodovým ziskom, 2:0. O minútu neskôr unikol obrane Revíšť dobre hrajúci Pástor, ale jeho prízemná strela šla mimo priestoru brány. V 41.minúte rýchly protiútok Hanisky zakončil svojim premiérovým gólom v drese Hanisky Jaroslav Kolbas, keď skóroval z vnútra šestnástky strelou vedľa vybiehajúceho brankára, 3:0. V druhom polčase tempo hry opadlo, ale bola to stále Haniska, ktorá držala loptu na kopačkách a len veľmi sporadicky ju požičala hosťom. V 60.minúte nabiehal na priamy kop Kolbasa Pekár, ale v sklze na loptu pred otvorenou bránou už nedočiahol. V 64.minúte to bol opäť raz Majerník a jeho dlhé vhadzovanie, ktoré Pekár hlavou umiestnil presne k žrdi a zavŕšil tak svoj hattrick, 4:0. V nasledujúcich minútach dostali v radoch Hanisky príležitosť aj noví hráči a to Novotný a Borovský a mali tak dobrú príležitosť okúsiť chuť treťoligovej premiéry. Haniska sa snažila zvýšiť náskok, hostia v náznakoch hrozili protiútokmi, ale v 80.minúte zakončil Praščák z dobrej pozície len vedľa brány. V 84.minúte našiel striedajúci Hrubovčák Majerníka, a toho v 16tke zastavili obrancovia Revíšť len za cenu faulu. Ponúknutý pokutový kop však Šipoš nepremenil, keď jeho prudkú strelu Ónody vyrazil nad brvno. Stretnutie sa následne len dohrávalo a po záverečnom hvizde mohli hráči, funkcionári aj diváci Hanisky oslavovať premiérové tri body v III.lige. Hostia až na pár propagačných striel nepredviedli nič futbalové, a tak na body nemohli ani myslieť. Pozitívom zápasu bola pekná divácka návšteva a stretnutie sa zaobišlo bez kartových trestov. Už najbližšiu stredu sa Haniska predstaví v derby stretnutí na pôde V. Opátskeho, kde Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo