1.kolo - FK Haniska - MFK Zemplín Michalovce "B"

naša zostava: Suchý - Plačintár (62. Molnár), Slicho, Majerník, Šipoš - Klimek, Pástor (70. P.Horňák), V. Horňák, Matej (46. Palenčár) - Pekár, Varga

Michalovce B: Jenčo - Ďurik, M. Devečka, Gamkrelidze, Jacko (23. Škultéty), Hirka, Smrek, Lukačko (70. A.Devečka), Petričko, Kostovčík, Štofik

ŽK: Klimek - Ďurik, Petričko, Škultéty
rozhodovali: Maličký, Vaľko, Kočiš, Tarcala
divákov: 400

Štart do novej sezóny prilákal do Hanisky slušnú divácku návštevu, ktorá bola svedkami kvalitného stretnutia. Úvodné minúty priniesli opatrný futbal, ale mimoriadne behavý na obidvoch stranách. Už v 2.minúte unikol obrane hostí Varga, ale zakončil nedôrazne a len do brankára Jenča. Tempo hry naberalo na obrátkach, a mierne sa aj pritvrdzovalo v osobných súbojoch. V 26.minúte vysunul Varga Pástora, a ten v zakončení vypálil len do brankára. V 32.minúte po rohovom kope Pástora zakončoval hlavou nikým nekrytý Pekár, ale nenamieril presne. O tri minúty neskôr zakončoval hlavičkou opäť Pekár, ale lopta smerovala vedľa brány. V samotnom závere unikol po krídle Klimek, ale v zakončení sa mu lopta skĺzla z kopačky. V prvom polčase hostia nič futbalového nevymysleli a len pozorne vyčkávali na svoju príležitosť udrieť. Na začiatku druhého polčasu skúšali pozornosť brankára Jenča strelami Šipoš aj Palenčár, ale ten bol pozorný.
V 62.minúte po akcii Šipoša s Majerníkom zakončoval Varga, ale jeho dobre mierenú strelu bravúrne chytajúci gólman Michaloviec vyrazil. O minútu neskôr udreli dovtedy nevýrazní hostia. Po rohovom kope Hanisky založili hostia rýchly protiútok, kedy sa v prečíslení rútili na bránu Hanisky a rýchlonohý Gamkrelidze s prehľadom skóroval, 0:1. Od tohto momentu sa snažila Haniska kombinačne, nakopávanými loptami a početnou sériou rohových kopov skórovať, ale brána hostí bola zakliata. V 70.minúte vyslal prudký center domáci Molnár, ktorý na prekvapenie všetkých ohrozil bránu a hosťujúci brankár ho s námahou vyrazil na roh. O dve minúty neskôr zakončoval po rohovom kope Pekár, a jeho hlavička skončila na brvne. V samotnom závere si na center Slicha vyskočil Majerník, ale ani jeho zakončenie neskončilo v sieti. Po záverečnom hvizde tak zavládol v Haniske smútok. Domáca séria neporaziteľnosti sa skončila po 45zápasoch. Súper vyťažil z minima maximum a pripravil tak pre divákov v Haniske riadny šok. Život však ide ďalej, a ten futbalový sa rúti rýchlym tempom. Už v stredu privítame na domácom ihrisku v 1.kole Slovnaft Cupu účastníka II.ligy, mužstvo ŽP Šport Podbrezová. Všetkých Vás na toto stretnutie srdečne pozývam !!!

autor: Ing. Milan Bačo