1.kolo - FK Drustav Svidník - FK Haniska 1:0

naša zostava: Suchý - Horváth, Slicho, Beck (60.Zajac), Gorej, Palenčár (70.M.Molnár), Majoroš, Šipoš, Plačintár, Majerník, Klimek

Svidník: Lukáč - Morjak, Frančák (62.Bača), Paňko, Gonos, Jurč, Rodak (73.Koša), Puchír, Bučko, Fečko, Harakaľ

gól: 71.Rodak
rozhodovali: Maliňák, Rumančík, Novotný, Kotrady
divákov: 300

Futbal v Svidníku niesol v sebe od začiatku zápasu pečať prvého kola. Hral sa väčšinou medzišestnástkový futbal, s minimom šancí na obidvoch stranách. Prvá vážnejšia šanca sa naskytla domácim hráčom v 21.minúte, keď sa vo štvorici rútili na dvojicu obrancov Hanisky. V poslednej chvíli sa však včas vrátil Beck a loptu odpratal do bezpečia. V 26.minúte agílny domáci hráč Rodák vyskúšal pozornosť Suchého, ktorý nebezpečnú strelu asi z dvadsiatich metrov s námahou vytlačil na roh. V tejto fáze stretnutia boli domáci lepším mužstvom a hráči Hanisky ohrozovali bránu domácich len sporadicky, nepresnými strelami zo stredných vzdialeností. V 38.minúte mali domáci na kopačke gól, ale brankár hostí Suchý skvelo reflexívne zblízka zakročil. V 43.minúte prvýkrát vážnejšie pohrozila Haniska, keď po rohovom kope chcel oblúčikom prekvapiť brankára domácich Klimek, ale ten jeho úmysel vystihol. Za bezgólového stavu šli mužstvá do kabín. V druhom polčase sa začai osmeľovať aj hostia, Marcel Majoroš spoza šestnástky vyskúšal pozornosť domáceho gólmana, ale ten s jeho slabou strelou nemal problémy. V 65.minúte sa opäť vyznamenal Suchý, keď na dvakrát skvelo vychytal domáceho útočníka. Najväčšiu šancu Hanisky na skórovanie mal Klimek, ktorého perfektn vysunul navrátilec (po dlhodobom zranení) Michal Molnár, ale Klimek zblízka rozvlnil len bočnú sieť. O tom, že všetky body ostanú doma, rozhodol v 71.minúte domáci Rodak, ktorý zblízka prekonal Suchého, pričom loptu mierne stečoval obranca Horváth, 1:0. Haniska sa ešte snažila vyrovnať, ale umne hrajúca obrana domácich im to nedovolila. Za zmienku stojí ešte krížna strela Molnára, ale ani tá zmenu skóre nepriniesla. Treba športovo uznať kvality súpera, ktorý si myslím, že vzhľadom na väčšie množstvo vyložených šancí si asi o ten jeden gól zaslúžil vyhrať. Naše mužstvo by asi bralo remízu všetkými desiatimi. Týmto zápasom sa skončila naša jedenásť zápasov trvajúca šnúra bez prehry. Nič sa však nedeje, hlavy hore a treba sa naplno sústrediť na ďalší zápas, a to v piatok 3.8.2012 o 17:00hodine v Stropkove. Z dôvodu úprav našej domácej hracej plochy by sme mali prvý domáci zápas hrať až 9.septembra, a preto nám ostáva len veriť, že dovtedy uhrajeme nejaké body na ihriskách súperov, tak ako tomu bolo v minulej sezóne, keď sme boli postrachom domácich mužstiev.

autor: Stanislav Kundrák